Bezdomovec vypil část obsahu lahve s alkoholem v prodejně

0
569
Foto: Pixabay.com

Ve středu 31. října v 9.15 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že ji i kolemjdoucí ženu obtěžoval u Myší díry neznámý muž. Hlídka, jež obdržela jeho popis, prověřila místo i okolí, avšak muže nikde nezaregistrovala.

Stání na vyhrazeném místě v Čáslavské ulici

Před desátou dopoledne upozornil strážníky místní občan na to, že na vyhrazeném parkovacím místě pro vozidlo invalidy v Čáslavské ulici parkuje neoprávněně cizí automobil. Hlídka tedy za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Obsazené místo pro invalidu na Tyršově náměstí

O minutu později byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde měl automobil neoprávněně stát na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Po příjezdu hlídky se tu však uvedené vozidlo již nenacházelo.

Přistižený podomní prodejce energií půjde před komisi

Po půl jedenácté dopoledne bylo strážníkům oznámeno, že v jednom z domů ve Václavské ulici dochází k nezákonnému podomnímu prodeji energií. Strážníci v budově zastihli muže, jenž kontaktoval místní obyvatele a nabízel jim sjednání dodávek energií. Protože byl tento člověk podezřelý z protiprávního jednání, hlídka věc zadokumentovala a následně spisový materiál postoupila přestupkové komisi městského úřadu k dořešení.

Zloděj ze Skutče odešel ze supermarketu s pokutou

V 11.37 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde v supermarketu došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž ze Skutče se ke svému protiprávnímu jednání hlídce doznal a ta s ním vyřešila jeho přestupek uložením pokuty. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Osm parkovaček před Chrudimskou nemocnicí

Krátce po půl druhé odpoledne bylo na linku 156 oznámeno špatné parkování několika automobilů u zdravotnického zařízení ve Václavské ulici. Hlídka zde shledala celkem osm těchto vozidel, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Bezdomovec vypil část lahve s alkoholem v prodejně

Před 16. hodinou byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde došlo ke krádeži zboží. Během šetření hlídky v prodejně vyšlo najevo, že přítomný podezřelý bezdomovec přímo na prodejní ploše hypermarketu vypil část obsahu lahve s alkoholem, poté ji umístil zpět do prodejního regálu a odešel za pokladní zónu. Vzhledem k tomu, že šlo o muže, jenž se protiprávního jednání dopouští opakovaně, byla o události vyrozuměna Policie ČR, jež celou věc převzala do své komptence.

Sousedská hádka v místní části Vlčnov

V 16.10 hodin požádal o příjezd strážníků obyvatel místní části Vlčnov, protože mu nadával jeho soused. Hlídka po příjezdu opakovaně zvonila na domovní zvonek oznamovatele, ten však neotevřel. Strážníci několik minut setrvali na místě, prověřili okolí domu a poté odjeli.

Chlapík vyřvával na nádraží, že chce do Hollywoodu

Přesně o půl šesté večer bylo prostřednictvím linky 156 oznámeno, že se na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády nachází choromyslný muž, jenž tam pobíhá a hlasitě křičí, že chce do Hollywoodu. Hlídka prověřila nádraží i jeho okolí, avšak muže nikde nezaregistrovala.

Pes odchycený v sídlišti U Stadionu skončil v útulku

Před 20. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště U Stadionu, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa malého vzrůstu bez evidenční známky. Hlídka zvíře převzala od oznamovatelky a dopravila je do útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Injekční stříkačka na zídce v Rubešově ulici

O čtyři minuty později informoval strážníky občan o tom, že v Rubešově ulici zaregistroval na zídce odloženou injekční stříkačku. Hlídka tedy předmět vyzvedla, uložila do speciálního boxu a následně jej předala k odborné likvidaci.

Kamery odhalily opilého bezdomovce ve vozovce

Ve 21.20 hodin zaregistroval operátor městské policie prostřednictvím kamerového systému muže, jenž při chůzi ulicí Čs. armády značně vrávoral a následně cestou do Rooseveltovy ulice upadl na vozovku, kde zůstal ležet v jízdním pruhu. Hlídka tohoto místního bezdomovce dopravila mimo komunikaci a provedla u něho orientační dechovou zkoušku na alkohol, kterou mu naměřila hodnotu 2,04 promile alkoholu. Následně byl dotyčný dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž následně převezen a předán do péče personálu stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here