Strážníci řešili spor o děti mezi bývalými manželi. Vypomohla i sociálka

0
115
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 2. listopadu v sedm ráno obdrželi strážníci anonymní telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném dodávkovém automobilu v křižovatce České a Slovenské ulice na chodníku, kde bránil řidičům ostatních vozidel ve výhledu do křižovatky. Hlídka oznámení prověřila, avšak zmíněný automobil na uvedeném místě nenašla.

Podvyživené kotě ve vnitrobloku na Palackého třídě

V 9.40 hodin byli strážníci přivoláni do vnitrobloku na Palackého třídě, kde žena zaregistrovala zcela malé a podvyživené kotě. Hlídka nejprve ověřila, že se zvíře skutečně nachází ve stavu, kdy potřebuje pomoc člověka, a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kam bylo umístěno.

Volně pobíhající pes v okolí paneláku ve Škroupově ulici

Po desáté dopoledne volala na linku 156 místní žena s tím, že v okolí panelového domu ve Škroupově ulici volně pobíhá pes menšího vzrůstu. Na místo tedy vyjela hlídka, jež však obdržela cestou informaci od oznamovatelky, že pobíhající zvíře si již odvedl jeho majitel.

Bezmocný muž z Medlešic potřeboval pomoc strážníků

Pár minut před 15. hodinou obdržel operátor městské policie tísňový signál od muže z Medlešic, jenž potřeboval pomoc strážníků. Do místa jeho bydliště vyjela neprodleně hlídka, která jej zastihla po pádu ležícího na zemi. Strážníci muži pomohli vstát. Protože při pádu neutrpěl žádné zranění a lékařské vyšetření nežádal, hlídka zase odjela.

Spor mezi bývalými manželi kvůli péči o jejich děti

V 17.30 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení muže z Chrudimi o sporu s bývalou manželkou ohledně péče o jejich děti. Hlídka po příjezdu jednala s oběma bývalými manželi a událost poté telefonicky konzultovala s příslušnou pracovnicí Odboru sociálních věcí MěÚ v Chrudimi, jež situaci v uvedené rodině zná. Tato pracovnice se následně telefonicky domluvila s mužem i s jeho bývalou ženou na dalším postupu ohledně péče o jejich děti.

Odstraněný kryt lampy osvětlení v ulici K Ploché dráze

O dvacet minut později vyjeli strážníci na základě oznámení občana do ulice K Ploché dráze, kde se nacházela lampa veřejného osvětlení s odstraněným krytem elektroinstalace a mohlo tak dojít k úrazu elektrickým proudem. Hlídka uvolněný kryt umístila na původní místo a z důvodu jeho drobné závady jej upevnila páskou. O stavu lampy byl následně informován příslušný pracovník Technických služeb Chrudim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ