Nález elektrokola a batohu s mobilem, finanční hotovostí a doklady ve Střeleckém parku. Majitel byl v nemocnici

0
519
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 4. listopadu před půl devátou ráno byli strážníci přivoláni občanem do Střeleckého parku, kde se druhým dnem nacházelo odložené elektrokolo s batohem, v němž byl mobilní telefon, finanční hotovost a doklady. Následným šetřením hlídka zjistila, že majitel těchto věcí je momentálně hospitalizován v nemocnici, proto bylo vše dopraveno do služebny na Resselově náměstí, kde budou prozatím věci uloženy. O tomto byl vyrozuměn zdravotnický personál z příslušného oddělení zdravotnického zařízení, kde muž momentálně pobývá, aby jej o této skutečnosti informoval.

Bezdomovec spící u bankomatu České spořitelny

V 9.43 hodin obdrželi strážníci informaci, že v budově peněžního ústavu na Palackého třídě leží v prostoru u bankomatu bezdomovec. Po příjezdu hlídky tento muž bez domova již z místa odcházel.

Papírová krabice se síťovými kabely v Čáslavské ulici

Před 13. hodinou volal na linku 156 muž s tím, že v křoví u konkrétního domu v Čáslavské ulici zaregistroval papírovou krabici se síťovými kabely k počítačům. Strážníci oznámení prověřili a podle nápisu na krabici zjistili, že jsou kabely uvnitř určené lidem zdarma k rozebrání. Hlídka o krabici s kabely učinila zápis do Knihy závad s požadavkem na její odklizení příslušnými pracovníky.

Nález peněženky s doklady v supermarketu v ulici SNP

O hodinu později kontaktovala strážníky pracovnice ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně zákaznice odevzdala nalezenou peněženku s doklady. Hlídka tedy nález v supermarketu převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Odložená injekční stříkačka v Myší díře

V 15.38 hodin byli strážníci přivoláni do Myší díry, kde občan zaregistroval odloženou injekční stříkačku. Hlídka tento předmět vyzvedla a poté jej odevzdala k odborné likvidaci.

U ležícího muže zasahovala záchranka s policisty

Po 17. hodině požádal operátor záchranky strážníky o asistenci u muže ležícího v ulici SNP. Po příjezdu hlídky na místo se u muže již nacházela hlídka Policie ČR s posádkou Rychlé záchranné služby, jež muže převezla do nemocnice.

Z krádeže jízdního kola se vyklubalo nedorozumění

V 17.45 hodin volal občan s tím, že došlo na nádraží ČD v Nerudově ulici k odcizení jeho jízdního kola. Po příjezdu strážníků vyšlo ale najevo, že oznamovatel svůj dopravní prostředek dobrovolně zapůjčil známému muži, což potvrdil i přítomný kamarád oznamovatele. Operátor městské policie proto následně kontaktoval muže cestujícího na jízdním kole, aby informaci ověřil. Dotyčný cyklista uvedl, že právě jede zpět na nádraží, aby vypůjčený dopravní prostředek vrátil jeho majiteli. Přestupkové jednání v tomto případě tedy hlídka neshledala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here