Strážný anděl? Kdepak. Zloděj, který vyloupil v Zaječicích garáž rodinného domu

0
1311
Ilustrační foto: Pixabay.com

Takřka neuvěřitelnou výmluvu měl 34letý muž, který je podezřelý z vloupání do garáže rodinného domu v Zaječicích. Majiteli, který ho našel v autě, řekl, že je anděl, který hlídá jeho dům před zloději, jimž vloupání rozmluvil.

Majitel domu zadržel pobertu spolu se sousedem

Jak na něj rodina přišla? „Když se vrátila v neděli domů, všimla si pootevíraných skříněk a věcí v garáži. Muž poslal ženu do zajištěného domu a sám se šel poohlédnout po zahradě, kde si všiml zamlžených skel osobního automobilu zaparkovaného na dvoře. Nakoukl dovnitř a spatřil cizího muže. Ihned požádal o pomoc souseda, spolu dveře otevřeli, zavolali policisty a do příjezdu hlídky se dotyčného snažili zadržet,“ říká krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Jak se později ukázalo, dotyčný je recidivista

Terčem zájmu zloděje byly sluneční brýle, gumové pantofle, pracovní boty, zapalovač a jiné věci v hodnotě od deseti do 600 korun. Velkou škodu tedy nenapáchal, majitelé ale na nedělní návrat domů určitě jen tak nezapomenou. „V podezřelém muži byl ztotožněn muž s trestní minulostí, který byl pro obdobné jednání odsouzen k dvouletému vězení. Trest si odpykal a byl propuštěn na svobodu. Soud by měl nyní rozhodnout, zda bude stíhán vazebně, nebo na svobodě. Za trestný čin krádeže ve 2. odstavci mu nyní hrozí až tříleté vězení,“ konstatuje závěrem Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here