Cestovatelský festival Pardubice slibuje jedinečné zážitky a setkání

0
667

Pestrou kolekci zážitků, tipů a rad z cest po celém světě nabízí čtyřdenní festival, který začne ve čtvrtek 8. listopadu v pardubickém Kongresovém centru. První přednáška je odpoledne od půl páté: Jana Řezníčková, vítězka mistrovství České republiky v autostopu, představí cestovatelské závody jako způsob posunutí vlastních limitů.

Vstupné na jednotlivé přednášky se pohybuje v rozmezí 80–230 korun; celodenní vstupenka na čtvrtek, sobotu či neděli stojí 400 korun, na pátek 380 korun. Lístek na celý festival se prodává za 800 korun. Vstupenky lze pořídit na stránkách www.ticketportal.cz, v Turistickém informačním centru Pardubice a na e-mailové adrese info@rbmanagement.cz.

Hlavní esa pro mladé návštěvníky: youtuber Kovy a bavič Kazma Kazmitch

V nabitém festivalovém programu není jediná akce, která „zavání“ nudou či banální všedností. Některé přednášky, vyprávění či talkshow však mají oproti ostatním jednu výhodu: na atraktivitě jim přidává oblíbená osobnost.

Hned ve čtvrtek o svých zážitcích a zkušenostech z oblasti youtube a cestování pohovoří pardubický rodák Karel Kovář, známý hlavně pod přezdívkou Kovy. Jeho přednáška „Cesta, příběh, video“ začne v 18:45. Populární internetový bavič Kazma Kazmitch předvede svou one man show „Jak jsem za 10 dní obletěl zeměkouli“ ve čtvrtek od půl deváté.

Taháky pro všechny: Jakub Vágner, Miroslav Donutil a ředitel pražské zoo Miroslav Bobek

Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo, bude vyprávět příběhy o svých cestách se zvířaty a za zvířaty v pátek od 18:45 hod. Asi největším tahákem sobotního programu je Jakub Vágner, který vezme po 18. hodině publikum na dobrodružnou výpravu do země, kde dosud žijí lidojedi: Papua Nová Guinea stále patří k nejnebezpečnějším místům na světě. Nemalý zájem jistě bude o herce a baviče Miroslava Donutila: jeho beseda nazvaná „Ptejte se mě na cokoli o cestování“ začne ve čtvrt na devět.

Z nedělní nabídky zmiňme aspoň přednášku „Koruna Himaláje“, kterou si připravil Radek Jaroš, nejúspěšnější český profesionální horolezec. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a bez pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně zdolal poslední, čtrnáctou osmitisícovku (K2) a zapsal se tak do síně slávy světového horolezectví. Stal se vůbec prvním Čechem, který dokázal tenhle mistrovský kousek… Jeho vyprávění začne v 18:15 hod.

Kompletní program a mnoho lákavých fotografií lze najít na stránkách www.cestovatelskyfestival.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Ilustrační video: PARDUBICE ŽIVĚ
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here