Richard Herbst: jak to vidím a slyším já – střídání stráží

0
3147
Současné vedení města - zleva Aleš Nunvář, Pavel Štěpánek, Petr Lichtenberg a František Pilný. Foto: Dagmar Novotná

5. listopadu L.P. 2018 proběhlo na Velkém sále chrudimského Muzea ustavující zasedání členů chrudimského zastupitelstva. Na tomto setkání Chrudimáků se zastupiteli 27 členů zastupitelstva slíbilo, že budou pracovat pro obecné blaho.

Nastává „střídání stráží“ (kdo jste byli na vojně, tak víte, jak takové střídání probíhá). Já jsem sloužil u strážní roty a tak hlášení veliteli stráže znělo: „Předávám stanoviště bez závad.“ A nová stráž: „Přebírám stanoviště bez závad.“ Věřím, že předání stanoviště (radnice) proběhne bez závad a služba veřejnosti bude pokračovat ku prospěchu a spokojenosti nás všech.

Během svého působení v chrudimském zastupitelstvu v letech minulých jsem hledal řešení problémů, s nimiž jsem se seznámil mimo jiné i díky setkávání s Vámi, Chrudimáky, u oválného stolu v restauraci v Muzeu. Někreré problémy se díky panu starostovi Mgr. Petru Řezníčkovi a dalším úředníkům městského úřadu podařilo vyřešit. Jiné přes veškerou moji snahu zůstaly na stole a další zapadly pod kobereček.

Věřím, že nové zastupitelstvo bude tyto problémy průběžně řešit, a to je i důvod, proč jsem se rozhodl ve volbách podporovat Františka Pilného. Hlavním problémem života tady a teď je podle mě NEDOSTATEK vzájemné – osobní komunikace a důvěry. Vkrádá se tak do mysli – nevěřit nikomu a ničemu, nebo věřit tomu, co píše „svobodný tisk“ a vysílá televize? Tady mám problém, a to najít PRAVDU. Pravda je jen jedna a proto ji nemůže mít každý :-). Naučil jsem se proto brát člověka podle výsledků jeho práce.

Přeju si z celého srdce, abychom u nás v Chrudimi, kde pomalu každý zná každého, hledali k sobě cestu. Cestu porozumění a pravdy. Jedině tak můžeme získat důvěru. „Vzájemná důvěra je základem společné práce a společných úspěchů!“

Domluvil jsem se starostou Františkem Pilným, že pravidelná setkání nás občanů se starostou budou pokračovat. Takže každou první středu v měsíci od 17.00 hodin v restauraci v Muzeu u oválného stolu se těším na setkání s Vámi. Budu rád, když pozvání na tato setkávání vyslyší i pan Řezníček a pomůže nám díky svým zkušenostem společně hledat co a jak by se v naší Chrudimi dalo zlepšit.

Někde jsem četl – slyšel, že je zvykem dát novému vedení 100 dní hájení. Novému vedení Chrudimě přeju ZDAR A SÍLU.

Richard Herbst, zastupitel města Chrudim

Starosta města Chrudim Ing. František Pilný, MBA (nezávislý za ANO 2011). Foto: Dagmar Novotná
První místostarosta města Chrudim Petr Lichtenberg (Chrudimáci). Foto: Dagmar Novotná
Neuvolněný místostarosta města Chrudim Pavel Štěpánek (Piráti). Foto: Dagmar Novotná
Radní města Chrudim Tomáš Vondráček (ČSSD). Foto: Dagmar Novotná
Opoziční SNK ED vedené městským zastupitelem Mgr. Petrem Řezníčkem. Foto: Dagmar Novotná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here