Podněty přibývají, Chrudimská beseda však nereaguje

0
560
Foto: Pixabay.com

Na Chrudimskou besedu se v poslední době kupí stížnosti. Nejprve si stěžovali místní senioři na položení nového koberce v přízemí chrudimského Muzea v Měšťanské restauraci, kde se pořádají taneční večery, protože se na koberci zkrátka tančit nedá. A opakovaně se také ozývají námitky proti pořádání jazzových večerů v neútulné vinárně s malou diváckou kapacitou v téže budově.

Vinárna Muzea není důstojným místem, píše čtenářka

„Děkujeme za krásné jazzové večery, ale vynikající hudebníci by si zasloužili i odpovídající prostředí. Částečně zrekonstruovaná vinárna takovým prostředím rozhodně není. Je zde oloupaná omítka, otlučené rohy, nedokončená výzdoba – například obrazy a neuklizené WC, kde jsou pavučiny a ze tří kabinek funguje jen jedna. Doporučuji koncerty pořádat buď přímo v Měšťanské restauraci nebo v Divadle Karla Pippicha, kde je pro tyto koncerty reprezentativnějsí prostředí – buď malá scéna nebo další menší prostory a hlavně odpovídající sociální zařízení. Nedokončenou vinárnou si Chrudim dobrou reklamu nedělá a rozhodně to není důstojné místo pro umělce takových kvalit,“ napsala do našich novin Marie Koubková.

Známe ekonomiku vyprodaných akcí? Nedá se na nich vydělat víc?

Chrudimská beseda si však připomínky občanů nejspíš k srdci příliš nebere. Důkazem je blížící se koncert jazzové legendy Laca Decziho, který je už dlouho dopředu avizován jako vyprodaný. Bodejť by ne, když se do vinárny vejde jen několik desítek lidí! Zajímala by mě proto ekonomika této akce a proč se na ní nedalo vydělat daleko víc ve větších prostorách, kterými Chrudimská beseda ve městě disponuje. Leccos už naznačily Antidiskotéky matadora mezi hudebními publicisty, Jiřího Černého, pořádané v divadelní kavárně Divadla Karla Pippicha, kam sehnat lístek je také umění. Zvláště, když naposledy dokázal Jiří Černý slušně zaplnit se svým pořadem Městské kino. To všechno jsou signály, s nimiž je třeba pracovat, ať už s ohledem na diváky či městskou pokladnu, na které je Chrudimská beseda finančně závislá. A čím dříve se s tím začne, tím rychleji se narovná vztah mezi nabídkou a poptávkou a možná, že se i uzdraví, alespoň částečně, ztrátové hospodaření Chrudimské besedy. Za pokus to jistě stojí. Pořad je to lepší, než nečinně přihlížet a nezabývat se podněty občanů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ