František Pilný: všichni úředníci města dostanou šanci se ukázat

0
1618
Nový starosta města František Pilný v rozhovoru s redaktorem Českého rozhlasu. Foto: Kodl Cr

Nový starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011) má za sebou první týden v nové funkci a spolu s ostatními nově zvolenými představiteli se průběžně seznamuje s chodem radnice a problematikou jednotlivých městských odborů. Běžně tu zůstává od osmi do 21 hodin.

Zákon neumožňuje řešit špatné parkování napomenutím

Jako velitel městské policie probíral například před víkendem situaci v Chrudimi s vrchním strážníkem Lukášem Dvořákem, od něhož chtěl vědět, co nejvíce momentálně stěžuje práci městským strážníkům. „Odpověděl mi, že je to parkování a nová legislativa, která už neumožňuje v takových případech řešit přestupky s občany napomenutím, ale pouze uložením pokuty. To pak dělá v očích občanů ze strážníků neoblíbené zaměstnance města,“ tlumočí Dvořákova slova starosta Pilný. Musel se také zabývat nepodloženými fámami, že se chystá nová čtyřkoalice propouštět některé úředníky. „Není to pravda, všichni dostanou šanci se ukázat,“ reaguje na poplašné zprávy starosta, který se rozhodl na důkaz dobré vůle věnovat na tradiční vánoční večírek městských úředníků z vlastních prostředků pětadvacet tisíc korun.

Vznik dopravního terminálu a nedostatek parkovacích míst

V pondělí 12. listopadu se poprvé po ustavujícím zasedání zastupitelstva sejde také koaliční rada ANO, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD. „Nejhlavnějšími body našeho jednání bude vznik nového dopravního terminálu před chrudimským nádražím a řešení neuspokojivého parkování v centru města. Budeme se zabývat i ostatní agendou a provozními záležitostmi radnice,“ nastiňuje obsah pondělní schůzky František Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here