Na zahradu domu v ulici Generála Uchytila vběhla srna. Odchytli ji myslivci

0
561
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 11. listopadu po jedenácté dopoledne informovala místní žena strážníky, že spatřila na Ploché dráze volně pobíhajícího psa s evidenční známkou na obojku, z níž přečetla telefonní číslo majitele, který však následně její telefonát nepřijal, a zvíře mezitím uteklo neznámo kam. Strážníci psa však po příjezdu nikde nezaregistrovali, proto se sami pokusili majitele telefonicky kontaktovat. To se podařilo a majitelka zvířete uvedla, že momentálně není doma, avšak pověří svého příbuzného, aby jejího psa odchytil. Později tato žena kontaktovala hlídku s tím, že zvíře bylo již odchyceno a řádně zajištěno.

Zloděj odešel z prodejny v Havlíčkově ulici neznámo kam

V 11.57 hodin byli strážníci přivoláni do prodejny potravin v Havlíčkově ulici, kde došlo ke krádeži zboží. Hlídka po příjezdu obdržela informaci, že muž, podezřelý z krádeže zboží, jejich provozovnu ihned po přivolání městské policie opustil a odešel neznámo kam. Operátor městského kamerového systému následně podle popisu tohoto muže, který měl od personálu k dispozici, zaregistroval, že dotyčný odešel z prodejny do Fibichovy ulice. Další pohyb tohoto muže se však nepodařilo zaznamenat. Strážníci proto událost v prodejně zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Obtížný bezdomovec před chrudimským Lidlem

O minutu později oznámil prostřednictvím linky 112 pracovník ostrahy supermarketu v Poděbradově ulici, že se před jejich prodejnou zdržuje bezdomovec, jenž obtěžuje zákazníky a odmítá z místa odejít. Hlídka oznámení prověřila, avšak muže nikde v okolí supermarketu nezaregistrovala.

Na zahradu domu v ulici Generála Uchytila vběhla srna

Před 13. hodinou požádala o příjezd strážníků do ulice Generála Uchytila místní obyvatelka, na jejíž zahradu vběhla srna, která poté sama nedokázala pozemek opustit. Hlídka na místo přivolala člena Mysliveckého sdružení Kočí – Topol, jenž společně s kolegou vylekanou srnu odchytl. Poté zvíře dopravil na bezpečné místo mimo město, kde je v pořádku vypustil.

Spící bezdomovec u stojanu na jízdní kola

Pár minut nato upozornila strážníky pracovnice supermarketu v Poděbradově ulici, že u stojanu na jízdní kola zákazníků spí bezdomovec. Vzhledem k vytížení hlídky u předchozího oznámení byla požádána o spolupráci Policie ČR, jež tohoto muže z okolí prodejny vykázala.

Hádka se sousedy kvůli nesnesitelnému zápachu

V 15.11 hodin volala na linku 156 obyvatelka ulice Na Rozhledně s tím, že byla slovně napadena svými sousedy. Oznamovatelka strážníkům po příjezdu sdělila, že na společné chodbě jejich domu cítila nesnesitelný zápach, jenž vycházel z bytu sousedů, proto šla otevřít balkonové dveře, aby se do chodby dostal čerstvý vzduch. Následně sousedé vyšli ven z bytu a začali ji vulgárně urážet a napadat. Hlídka tedy událost zadokumentovala, zjistila totožnosti podezřelých osob i svědků události a následně věc postoupí k dořešení přestupkové komisi městského úřadu.

Malé srnče u odbočky do Vaňkovy ulice

O devět minut později vyjeli strážníci na základě oznámení ženy do Čáslavské ulice, která u odbočky do Vaňkovy ulice zaregistrovala malé pobíhající srnče. Hlídka místo prověřila, avšak s negativním výsledkem – pobíhající zvíře nikde nezaregistrovala.

Komise se bude zabývat další krádeží bezdomovce

Po půl šesté večer byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Přestože se podezřelý muž bez domova ke svému jednání doznal, hlídka nevyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem, nýbrž jeho počínání zadokumentovala a spisový materiál postoupí přestupkové komisi MěÚ k dořešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here