Devětaosmdesátiletá žena přišla o šperky a peníze za víc než čtvrt milionu korun

0
490
Foto: Pixabay.com

Devětaosmdesátiletá žena přišla o šperky a peníze za víc než čtvrt milionu korun. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová. Uvedené věci měly zmizet z jejího bytu v Chrudimi.

Dobrá rada zůstala nevyslyšena

„Jak se to stalo? Žena údajně ztratila klíče a do své domácnosti se dostala s pomocí jiných klíčů. Přestože jí dcera radila, aby nechala vyměnit zámky, zdála se jí být tato investice zbytečná. Nakonec se ukázalo, jak velká to byla chyba,“ říká mluvčí Maturová.

Klíče mohly podle ní vypadnout seniorce před vchodem, možná zůstaly viset v zámku, čehož využil neznámý poberta, který si vyhlédl okamžik, během něhož nebude žena doma. Pak už mohl takřka nepozorovaně odemknout, vejít dovnitř a vzít si to, co potřeboval. Šlo o finanční hotovost a šperky v celkové hodnotě 278 800 korun. Následně za sebou zavřel dveře a odešel.

Nelituje investice do nového zámku

„Pokud se vám stane něco podobného, buď klíče ztratíte, nebo je zapomenete v zámku a potom odsud záhadně zmizí, nelitujte investice do nového zámku. Ne vždy najde klíče poctivec, který je odevzdá do ztrát a nálezů, nebo na vás zazvoní s dotazem, zda to nejsou vaše klíče. Může to být zloděj, kterému tak lup v době naservírujete doslova na zlatém podnosu,“ radí Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here