AFC Kairat Almaty – FK Era-Pack Chrudim 4 : 2 (3 : 0)

0
733

Poslední utkání v elitní fázi Ligy mistrů body do tabulky nepřineslo. Kairat si v prvním poločase vytvořil tříbrankový náskok, ERA-PACKu nepomohl ani zlepšený výkon po pauze. Porážka 2:4 zpečetila pro českého mistra třetí příčku v tabulce.

Chrudimští se směrem dopředu příliš nepodívali

Úvod utkání se nesl v jednoznačném duchu. Kairat Almaty v pozici favorita chrudimské futsalisty přehrával a poměrně rychle se dostal do vedení. Již na konci druhé minuty přistála přihrávka ze strany na noze Taiana, který nechytatelnou ranou do šibenice prostřelil brankáře Litviněnka poprvé. S Era-Packem bylo ještě hůře o pět minut později, standardní situace prošla na nohu Johna Lennona, jehož zakončení znamenalo navýšení vedení kazašského celku.

Chrudimští se směrem dopředu příliš nepodívali, po jednom z protiútoků soupeře ale inkasovali potřetí. Rychlou akci zakončil Čingiz Jesenamanov a stanovil tím skóre prvního poločasu 3:0 pro Kairat. Po přestávce se ale vývoj zápasu zcela změnil. Chrudimští přeházeli sestavu a začali obranu kazašského celku pořádně trápit. A odměna přišla velmi rychle. Nejprve využil ideálního pasu Davida Drozda Matěj Slováček, chvíli na to snížil na rozdíl jediného gólu Max.

Místo vyrovnání přišla rozhodující rána

Zinmní stadion v Chrudimi byl v extázi a žádal si vyrovnávací branku. Místo toho ale přišla rozhodující rána. Daren Tursagulov dokonal ve čtvrtou branku nacvičený signál a ranou na přední tyč počtvrté prostřelil Litviněnka. Kairat zvítězil nad Chrudimí výsledkem 4:2 a zajistil si postup do závěrečného Final Four, na Era-Pack zbyla za italskou Pescarou třetí pozice.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com, fkerapack.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here