Bývalý zpěvák Iron Maiden Blaze Bayley vystoupí v Chrudimi. Akusticky

0
925

V chrudimském R klubu Na Rozhledně vystoupí ve čtvrtek 22. listopadu od 21 hodin anglický heavy metalový zpěvák a skladatel Blaze Bayley, známý především ze svého působení ve skupině Iron Maiden. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji v restauraci U Guláška za 280 Kč, přímo na místě budou pak k mání za 330 korun. Otevřeno bude už od 20 hodin.

Kariéra v kapelách Wolfsbane a Iron Maiden

Kariéru započal v roce 1984 jako zpěvák hard-rockové kapely Wolfsbane. Společně vydali čtyři studiové desky a jednu desku ze živých koncertů. Když v roce 1993 odešel zpěvák Bruce Dickinson ze skupiny Iron Maiden, Blaze roku 1994 nahradil jeho místo. Díky tomu se i rozpadla skupina Wolfsbane.

S Iron Maiden vydali dvě studiová alba The X Factor (1995), Virtual XI (1998) a jednu kompilaci Best of the Beast (1996).

V lednu 1999 se do Iron Maiden znovu vrátil Bruce Dickinson a tak se Blaze vydal na sólovou dráhu – hned v březnu téhož roku založil skupinu s názvem Blaze.

Bohatá sólová dráha s řadou studiových alb

V květnu roku 2000 vychází album „Silicon Messiah“, album „Tenth Dimension“ roku 2003 a „Blood And Belief“ v roce 2005. Po problémech s managementem a obsazením kapely se musela kapela Blaze přejmenovat v roce 2007 na Blaze Bayley (známá také jako Blaze Bayley Band) a hned ještě téhož roku vydávají CD/DVD ze živých koncertů s názvem „Alive in Poland“. Jako své debutové album vydává Skupina Blaze Bayleyho desku s názvem „The Man Who Would Not Die“ (2008). Rok na to vydávají další desku z koncertů „The Night That Will Not Die“. Roku 2010 vychází druhé studiové album nesoucí jméno „Promise and Terror“.

Mimo svou sólovou kariéru se Blaze dal znovu dohromady se skupinou Wolfsbane a díky úspěchu, který se hned dostavil, vydali album s názvem „Wolfsbane Save The World“.

Video: Thomas Zwijsen
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here