Městské kamery zachytily ukopnutý odpadkový koš na Resselově náměstí. Strážníci dopadli pachatele

0
465
Foto: Kodl Cr

V pátek 16. listopadu v 9.50 hodin volal na linku 156 občan s tím, že je příjezdová komunikace k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové až k nedaleké pěší zóně zcela zablokovaná několika stojícími kamiony. Hlídka oznámení prověřila, avšak na místě žádný nákladní automobil či zhoršenou průjezdnost nezaregistrovala.

Auta na chodníku v Medlešicích

Krátce po poledni byli strážníci přivoláni do Medlešic, kde u pivovaru parkovaly automobily na chodníku. Hlídka po příjezdu zjistila, že se jednalo o vozidla smutečních hostů nedaleké restaurace, kteří po domluvě s příslušnou osobou svá vozidla přeparkovali do areálu pivovaru.

Vozidlo na místě pro invalidy před Lidlem

O několik minut později upozornil strážníky občan na to, že na parkovišti u supermarketu v Poděbradově ulici zaregistroval automobil, stojící neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na uvedeném místě tento automobil nezaregistrovala a zmíněné parkovací místo bylo volné.

Nespokojení zákazníci v prodejně s elektronikou

V 19.20 hodin požádal strážníky o spolupráci z důvodu vytížení vlastních hlídek operační důstojník Policie ČR, jelikož bylo třeba prověřit oznámení o hlučných osobách, jež se nacházely v prodejně s elektronikou v ulici SNP. Hlídka v obchodu zastihla muže a ženu, kteří nebyli spokojeni s vyřízením reklamace televizoru a hlučně se domáhali jeho výměny. Strážníci tedy občany řádně poučili a ti se ztišili.

Částečně rozebraná dodávka v sídlišti Na Větrníku

Před půl devátou večer vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Na Větrníku, kde místní obyvatel upozornil na dlouhodobě zaparkovaný částečně rozebraný dodávkový automobil bez registračních značek. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Ten uvedl, že registrační značky má uložené v depozitu, a dále přislíbil, že automobil nejpozději do konce listopadu z místa odstraní. Strážníci následně jeho tvrzení ověří.

Sanita vyjela k opilé ženě k benzince v ulici Obce Ležáků

V 00.49 hodin požádal strážníky o asistenci operátor záchranky, jehož posádka vyjela ošetřit mladou podnapilou ženu k čerpací stanici v ulici Obce Ležáků. Hlídka požadovanou asistenci zdravotníkům poskytla a ti následně pacientku převezli sanitním vozem do nemocnice.

Kamery zachytily ukopnutý odpadkový koš na náměstí

Po druhé ráno zpozoroval operátor městské policie prostřednictvím městského kamerového systému, že v prostoru Resselova náměstí došlo k ukopnutí odpadkového koše. Hlídka ztotožnila pachatele tohoto činu, událost zadokumentovala a následně spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here