Vyprávění cestovatele Martina Loewa o Madagaskaru v Divadle Karla Pippicha

0
594

Pestrobarevní chameleóni, desítky druhů lemura, jedinečné krasové útvary a samozřejmě baobaby. Madagaskar, čtvrtý největší ostrov na světě, je plný přírodních krás. Úchvatné národní parky ukrývají rostliny a živočichy, kteří jinde na Zemi nežijí. Ve čtvrtek 29. listopadu vás tam v chrudimském divadle zavede cestovatel Martin Loew se svou diashow.

Země chudých, ale veselých lidí a koření

Kromě flóry a fauny poznáte i původní obyvatele ostrova. Malgaši jsou lidé velmi chudí, ale přitom veselí a nebudí dojem, že by jim něco v běžném životě chybělo. Jsou směsicí potomků z Indonésie, Indie, Afriky a Asie. Na Madagaskaru, který byl francouzskou kolonií až do roku 1960, kdy získal nezávislost, žije asi 24 miliónů lidí.

O tropickém ostrově se právem říká, že jde o zemi koření. Jeho sláva přetrvává do současnosti. Madagaskar totiž patří mezi největší producenty vanilky, hřebíčku a dalších druhů. Na tržištích jsou běžně k dostání nejrůznější kořenicí sety, zhotovené jako hezky zdobené dárkové balíčky. Jejich součástí je běžně skořice (mletá anebo v celku), chilli papričky, hřebíček, kari, kardamom, koriandr a kurkuma. Chybět samozřejmě nesmí vanilka, která se zde pěstuje opravdu ve velkém…

Přednáška spojená s promítáním diapozitivů začne v 18 hodin. Lístek stojí 130 korun a pořídíte ho v divadle, chrudimském turistickém informačním centru nebo online na stránkách www.chrudimsobe.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: promitani
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here