Na arkády Mydlářovského domu přilétne anděl splněných přání

0
1109

Muzeum loutkářských kultur i letos pro své návštěvníky přichystalo speciální adventní program pro navození té správné předvánoční atmosféry. Malí i velcí se mohou těšit na oblíbenou mikulášskou nadílku nebo vánočního anděla splněných přání.

Muzejní advent začne v neděli 2. prosince v 18 hodin, v návaznosti na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Resselově náměstí. Na arkádách Mydlářovského domu se po roce objeví loutkový anděl splněných přání, který bude až do Tří králů bdít nad všemi lidmi dobré vůle. Vstupné do muzea bude toho večera od 17 do 21 hodin zdarma: kromě programu pro děti bude k dostání něco na zahřátí pro rodiče.

Do loutkářského muzea zavítá i Mikuláš

Už několik let patří 5. prosinec v muzeu oslavě svátku svatého Mikuláše. „I letos jsme pro děti a jejich rodiče od 15 hodin přichystali nadílku v nebeské komnatě na půdě Mydlářovského domu a od 19 hodin setkání s Mikulášem, andělem a čertem v naší herně. Už nyní je možné přihlásit se u nás telefonicky nebo osobně a rezervovat si čas nadílky, který vám nejvíce vyhovuje,“ vzkazuje Břetislav Oliva, informační pracovník muzea. A dodává, že po celý prosinec se návštěvníkům bude podávat kašpárkův vánoční punč, který bude ke každé zakoupené vstupence zdarma.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here