Daniel Lebduška: očekávám, že se nové vedení radnice podívá do všech tmavých koutů a pustí tam světlo

0
1719
Městský zastupitel za Piráty Bc. Daniel Lebduška. Foto: fb

Chrudimský zastupitel Daniel Lebduška se ujal vedení krajské organizace České pirátské strany a tento úkol bere prý velmi zodpovědně. Rozhodně nepovažuje tuto funkci za cenu útěchy, jak o něm kdosi napsal.

Mnozí se nás budou snažit rozeštvat a zdiskreditovat

„Od úspěchu ve sněmovních a komunálních volbách vyvstal velký úkol, a to převést krajské sdružení do systematické a dobře fungující organizace, kde funguje princip subsidiarity. Není tajemstvím, že donedávna jsme se všichni v kraji osobně znali. Nyní už si tento luxus nejspíš nebudeme moct dovolit vzhledem k tomu, že vznikla nová místní sdružení členěná podle původních okresů v Pardubickém kraji. Proto je potřeba vytvořit systematický rámec, abychom dokázali efektivně, otevřeně a nadále přátelsky fungovat. To jsou totiž také pilíře toho ´být Pirátem´,“ říká Dan Lebduška, který si je vědom toho, že se Piráty budou snažit mnozí rozeštvat a zdiskreditovat. „Proto je velmi důležité držet přátelské, otevřené a spolupracující krajské sdružení,“ dodává vzápětí.

Práci jsme si u Pirátů rozdělili, byl jsem mužem v pozadí

A pokud jde o Chrudim, je prý rád, že jsou právě Pavel Štěpánek a Aleš Nunvář novými místostarosty. „Oni byli během kampaně více vidět mezi lidmi a nyní jsou zapáleni pro to odvést pro město dobrou práci. V tom jim stoprocentně věřím, že dokážou udělat město ještě lepší. Já osobně jsem před volbami pracoval v pozadí na kampani, a to mě popravdě hodně bavilo. Dalo by se říct, že jsme si prostě rozdělili práci. Jsem poměrně časově vytížen kvůli rodině, práci a vlastnímu podnikání, a tak jsem naprosto spokojen s funkcí zastupitele. Chci se zaměřit na to, co jsem řešil i před volbami – pohlídat si a napravit hospodaření s vodou. To mohu i z pozice koaličního zastupitele,“ pokračuje Daniel Lebduška.

Jeden z kostlivců ve skříni – kanalizace v Medlešicích

„A co očekávám od nové radnice? Očekávám, že se dopodrobna podívá do všech tmavých koutů a pustí tam světlo. Očekávám, že udělá vše pro to, aby Chrudim byla ještě lepší, než je teď. Nicméně už teď vidím, že to bude dost složité – mnoho projektů je finančně náročných a ačkoliv předchozí vedení radnice dluh výrazně snížilo, tak muselo určité projekty stopnout. Ty nyní vypadávají jako kostivci ze skříně a nutí vedení radnice narychlo měnit plány – viz. kauza kanalizace v Medlešicích,“ uzavírá městský zastupitel Lebduška.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here