Japonské vztahové drama „Zloději“ v chrudimském filmovém klubu

0
591

Letošní předposlední promítání filmového klubu Nevídáno nabídne ve čtvrtek 6. prosince japonské drama „Zloději“. Příběh o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých lidí se na plátně Městského kina Chrudim začne odvíjet ve 20 hodin. Držitelé klubového průkazu zaplatí za lístek 70 a ostatní návštěvníci 110 korun.

Rozpad tradiční rodiny nemusí být koncem lidské sounáležitosti

Osamu je gastarbeiter, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periférii a s dalšími členy domácnosti tvoří podivínskou rodinu. Do rutiny krádeží nečekaně zasáhne holčička, která si osaměle hraje v mrazu na balkóně. Osamu je přesvědčen, že vzít si zanedbávané dítě není zločin…

Citlivý a vrstevnatý film je svědectvím o tom, že láska mezi rodičem a dítětem není předurčená a rodina je jako sociální útvar věcí společenské dohody. Režisér Hirokazu Kore´eda ve svém precizně vystavěném, místy skličujícím, ale chvílemi i povzbudivém snímku naznačuje, že rozpad tradičního modelu nemusí znamenat konec lidské sounáležitosti.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Film Europe Media Company
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here