Chrudim má další internetový portál. Tentokrát umožňuje zájemcům nalézt pro nepotřebné věci nové majitele

0
713
Marek Točoň (na snímku vpravo) se svým bratrem Davidem před sběrným dvorem v Chrudimi, který by rád proměnil v re-use centrum, jež by lidem umožňovalo koupit si zde některé vyřazené předměty a zařízení. Výtěžek by potom směřoval na výdaje spojené s provozem psího útulku nebo v sociální oblasti. Foto: Monika Pinkasová

Město zprovoznilo nový portál chrudim.nevyhazujto.cz, který občanům umožňuje darovat nepotřebné věci a nalézt pro ně nové majitele, kteří je mohou ještě využít a nemusí tak nutně skončit v kontejneru nebo ve sběrném dvoře. Zamezuje se tím zároveň vzniku dalšího komunálního odpadu, který pro město představuje nemalé finanční náklady.

Zbývá ještě zprovoznit re-use centrum, vítězný návrh Marka Točoně

Portál funguje formou inzerátů, které uvedené zboží nabízejí. Inzerát může publikovat každý, kdo souhlasí s podmínkami používání portálu, a to zejména s bezúplatnou nabídkou darovaných věcí. Všechny jsou totiž nabízeny pouze za odvoz. Po spuštění tohoto portálu by mělo přijít na řadu také zprovoznění re-use centra ve sběrném dvoře v ulici Obce Ležáků. Jde o vítězný návrh letošního Desatera, s kterým uspěl mládežnický aktivista Marek Točoň a který se město snaží uvést do praxe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here