Při setkání se starostou u oválného stolu bylo tentokrát plno. Lidé chtěli například vědět, kolik stála Zlatá pecka

0
1856
Starosta města František Pilný mezi chrudimskými občany v Muzeu. Foto: Dagmar Novotná

Setkání se starostou, která pořádá v restauraci Muzea městský zastupitel Richard Herbst, v minulém volebním období živořila. Nyní se ale situace obrátila a hned při první schůzce s novým starostou města Františkem Pilným (oba nezávislí za ANO 2011) bylo plno. Občané si na něj navíc připravili řadu otázek.

Otázek bylo tolik, že musel být pořízen zápis

„Přišlo o hodně víc lidí, a to je dobře,“ kvituje s povděkem zájem občanů starosta Pilný. „A protože se sešlo vcelku dost podnětů, museli jsme udělat ze schůze zápis. Budu se totiž snažit na všechny otázky do příště odpovědět,“ dodává František Pilný. O co se lidé tedy nejvíce zajímali? „Trápí je stav zdejších cyklostezek, kterým chybí návaznost, jsou izolované a už po krátcích úsecích vyhání cyklisty do silnice. Budeme se proto snažit v rámci možností alespoň některé z nich propojit, aby dávaly smysl,“ říká starosta.

Chystá se pilotní projekt parkovacího domu U Stadionu

Další diskutovanou záležitostí byl pilotní projekt parkovacího domu v sídlišti U Stadionu s kapacitou pro dvacet osobních automobilů. „Bude umístěn za jednou z kotelen a bude polozapuštěný s valem hlíny na sobě, takže neubude v sídlišti zeleně. Nyní budeme zkoušet, jestli bude vhodnější parkovací místa prodat, anebo je pronajímat,“ pokračuje František Pilný. Dalšími tématy bylo cestování seniorů nad 70 let v městské hromadné dopravě, převod Michalského parku do majetku města, řešení nahlášených závad v rámci internetové aplikace „Všímálek“, špatný stav chodníků kolem průmyslové zóny Západ a mnohé další.

Dostala Dagmar Pecková skutečně milionový honorář?

Starosta občanům slíbil na lednové schůzce odpovědět na připomínky týkající se nedostavěného parkoviště před hotelem Bohemia, projektu „přednádraží“, Zpravodaje města nebo hudebního festivalu Zlatá pecka, který se setkal s kritikou části přítomných lidí. „Za prvé bych chtěl rozptýlit všechny pochybnosti, že snad někdo tento festival blokuje. Na druhé straně nelze však nevidět, že festival ztrácí mezi chrudimskými občany kredit a veřejné mínění se proti němu začíná obracet. Zazněl tu také dotaz, zda skutečně činil honorář Dagmar Peckové milion korun. Lidé chtěli stejně tak vědět, zda je festival ztrátový, nebo vykazuje zisk, když je dotován městem. Proto jsem slíbil, že příště přinesu kompletní finanční výsledky této kulturní akce,“ uzavírá starosta Pilný.

Další setkání se starostou v Muzeu se uskuteční 2. ledna

Zajímavostí je, že na setkání dorazil i dřívější starosta Petr Řezníček (SNK ED), který sem svého času odmítal chodit a oznámil to dokonce ve Zpravodaji města. Svoji docházku obnovil až těsně před volbami. Nyní mu však z některých otázek nejspíš dobře nebylo a možná i proto vycházel co chvíli z restaurace ven na chodbu telefonovat. Další setkání se starostou je nyní naplánováno na 2. ledna od 17 hodin u oválného stolu v restauraci Muzea.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here