Sjezd ke sportovištím příští rok nebude. Jsou před námi důležitější investice, namítá nové vedení města

0
540
Foto: Kodl Cr

Po pondělním zasedání městského zastupitelstva je jasné, že se sjezd k městským sportovištím ze silnice od nemocnice k sídlišti U Stadionu stavět v příštím roce nebude, jak slibovala předchozí radniční koalice. Podle nového vedení města jsou na pořadu dne daleko důležitější investice, jež nesnesou odkladu jako nevyhovující kanalizace v Medlešicích, za kterou hrozí Chrudimi nemalé pokuty. Chce proto na likvidaci tohoto dlouho neřešeného problému soustředit co nejvíce peněz a co nejrychleji jej odstranit.

Pasuje sjezd do koncepce nové sportovní haly?

Nic na tomto záměru nezměnila ani snaha zastupitele Petra Řezníčka (SNK ED), jenž se pokoušel nechat prohlasovat návrh městské rady, které dříve předsedal, aby částka 11 milionů korun, jež byla na sjezd v roce 2019 vyčleněna, byla zařazena zpátky do rozpočtu města na příští rok. V této rozpočtové kolonce zůstane však po hlasování zastupitelů nula a zmíněných jedenáct milionů bude použito jinde. Řezníčkovi nepomohla ani argumentace, že by sjezd usnadnil hasičům přístup k zimnímu stadionu, který podle něj představuje nejrizikovější faktor v Chrudimi. „Sjezd jsme upozadili také proto, že nejsme přesvědčeni, zda pasuje do koncepce nové sportovní haly a parkovacího domu, který má v této lokalitě vzniknout. Jsme pro pozastavení tohoto záměru,“ vysvětlil další důvody místostarosta Aleš Nunvář (Piráti). Mezi dalšími komplikacemi této stavby byl zmíněn havarijní stav nedalekého mostu přes řeku Chrudimku, který má přijít v roce 2020 strhnout a postavit kompletně nový. A právě souběh obou těchto akcí prakticky na jednom místě by je mohl zkomplikovat.

Se sjezdem se spěchalo i kvůli bytovce pod Kopanicí, upozornil Moučka

Do diskuze na dané téma se přidal i opoziční zastupitel Jaroslav Moučka (KSČM), který poukázal, že se na sjezd spěchalo i proto, že dřívější vedení města neprověřilo dopravní situaci v Koželužské ulici, která zde nastane s novou bytovou výstavbou a stejně tak nevzalo v úvahu špatný technický stav mostu ve Vrchlického ulici, který podle něj této výstavbě kapacitně nedostačuje. Chtělo prý proto sjezdem ke sportovištím této lokalitě dopravně ulevit. „Bylo to minulé vedení, které tuto situaci způsobilo,“ upozornil Moučka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here