Pohádková klasika Boženy Němcové v chrudimském divadle

0
667
Foto: Pixabay.com

Divadlo Karla Pippicha má v neděli 16. prosince v 15 hodin na programu pohádku Pyšná princezna. Její slavná filmová adaptace nebude chybět ve vánočním televizním programu, a tak bude zajímavé porovnat si ji s představením plným písniček, které v Chrudimi uvede Divadelní společnost Julie Jurištové.

Lístek stojí 100 korun pro dospělé a 80 korun pro děti do 15 let. Velký sál je sice vyprodaný, ale na trpělivého zájemce se možná usměje štěstěna v podobě zrušené rezervace či vrácených vstupenek: aktuální informace lze získat na telefonu 603 881 003 do páteční 17. hodiny.

Kterak se Krasomila naučila nad nikým nepovyšovat a před nikým nesnižovat

V Půlnočním království žije princezna Krasomila. Odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní však vydá v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který království ovládá. Miroslav a Krasomila proto uprchnou. Na útěku zažijí nečekaná dobrodružství, princezna najde v lidech člověčí důstojnost a nakonec zjistí, že její milý není zahradník, ale král. Pak už nic nestojí v cestě velkolepé svatbě.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here