Rekonstrukce kanalizace v Topolské ulici se vleče. Navíc je zdejší chodník podle starosty pro chodce nebezpečný

0
436
Rekonstrukce kanalizace v Topolské ulici začala v říjnu. Foto: Kodl Cr

Nové vedení města musí řešit problematickou rekonstrukci kanalizace v Topolské ulici, jejímž zadavatelem jsou Vodovody a kanalizace (VaK) Chrudim, které ji nestihly dokončit už ve dvou dohodnutých termínech. Akce měla totiž skončit podle uzavřené smlouvy do 30. října, poté byl termín dokončení ústně prodloužen do 30. listopadu. Je však polovina prosince a městu stále ještě nebyl předán do užívání zdejší chodník, který zatím zůstává pro chodce nebezpečný.

V ulici Na Ostrově došlo v srpnu k těžkému zranění ženy

„Jde o obdobný případ jako v ulici Na Ostrově, kde kvůli něčemu podobnému došlo letos v srpnu k těžkému zranění ženy,“ říká starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011). Jak dodává, chce něčemu takovému příště zabránit. Problém vidí především v nedokonalých smlouvách, které ze strany města až doposud nepamatovaly na to, v jakém stavu mají být chodníky městu po skončení stavebních akcí předány.

„Požádám VaK, aby akci co nejdříve ukončil,“ říká Pilný

„Až doposud byl vydáván ke každé takové stavbě jen souhlas a podmínky pro provedení stavby, na jejichž základně není bohužel právně vymahatelné, aby byly chodníky uvedeny zpět do způsobilého stavu a nehrozilo na nich chodcům nebezpečí jako v ulici Na Ostrově nebo nyní v Topolské ulici. To už se u další zakázky nestane, protože budou upřesněny na městském úřadu kompetence, kdo za to bude zodpovídat a stejně tak dojde k přehodnocení smluvních vztahů, které budou jasně vymezovat povinnosti zhotovitele stavby v takových případech,“ pokračuje starosta. „Nyní požádám ředitele VaKu Doskočila, aby jeho společnost zakázku co nejdříve ukončila a uvedla do pořádku chodník, u kterého jí byl dočasně povolen zábor,“ uzavírá František Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here