V ulici J. E. Purkyně byla nalezena peněženka s vyšším finančním obnosem. Najde se majitel?

0
591
Foto: Pixabay.com

V úterý 11. prosince v 11.09 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž bez domova z Chroustovic se přítomné hlídce doznal, že úmyslně pronesl za pokladní zónu bez zaplacení lahev alkoholu. Hlídka událost zadokumentovala a následně věc dořeší přestupková komise městského úřadu.

Volně pobíhající pes poblíž kasáren v ulici Obce Ležáků

V 11.54 hodin volal na linku 156 občan s tím, že u vojenských kasáren v ulici Obce Ležáků zaregistroval volně pobíhajícího psa. Hlídka tedy zvíře odchytla a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Rozházená křižovatka z plastů ve Vlčnovské ulici

Před 13. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Vlčnovské ulice, kde došlo k uvolnění plastových dílů umístěných ve středu okružní křižovatky. Hlídka po příjezdu uvedla střed křižovatky do původního stavu a poté odjela.

Nález peněženky s vyšším obnosem v ulici J. E. Purkyně

Krátce před 15. hodinou kontaktovala strážníky žena s tím, že v ulici J. E. Purkyně nalezla peněženku s vyšším finančním obnosem. Hlídka tedy nález od oznamovatelky převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Recidivistu zadrženého v supermarketu si odvezla policie

V 17.12 hodin oznámila prostřednictvím linky 156 ostraha supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Osobou podezřelou ze spáchání přestupku proti majetku byl mladý muž, jenž se ke svému jednání přítomné hlídce doznal. Vzhledem k tomu, že následně vyšlo najevo, že dotyčný člověk byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkový trestný čin, převzala věc do své kompetence Policie ČR.

Další parkovačka po udání občana v Malecké ulici

Několik minut po 18. hodině byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde podle telefonického oznámení parkovaly automobily na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala jedno takto stojící vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Osm parkovaček po upozornění v Pobřežní ulici

V 18.49 hodin upozornil strážníky občan na špatné parkování v Pobřežní ulici. Hlídka oznámení prověřila a následně na osm stojících automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Stopař bez reflexních prvků na výpadovce k obci Kočí

Po 20. hodině bylo oznámeno na linku 156, že nedaleko výjezdu z města směrem na obec Kočí stojí ve vozovce stopař, jenž není vybaven reflexními prvky a pro řidiče projíždějících automobilů je špatně viditelný. Hlídka komunikaci prověřila, avšak tento člověk se tu již nenacházel.

Host neměl na útratu, byl bez dokladů a silně opilý

Přesně ve 22 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Havlíčkovy ulice, jelikož v místní restauraci jeden z přítomných hostů nezaplatil útratu. Protože dotyčný nemohl hlídce žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byl převezen služebním vozidlem na Policii ČR v Chrudimi, kde byla jeho totožnost zjištěna. Zároveň byla tomuto místnímu obyvateli provedena orientační dechová zkouška na alkohol, kterou mu byla naměřena hodnota 2,97 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti byl muž následně dopraven strážníky k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž převezen a předán personálu stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here