Zastupiteli Řezníčkovi se nelíbilo starostovo úvodní slovo v Chrudimském zpravodaji

0
730
Městský zastupitel Petr Řezníček (SNK ED) na snímku vlevo. Foto: Kodl Cr

Bývalý starosta města Petr Řezníček (SNK ED) kritizoval na městském zastupitelstvu svého nástupce Františka Pilného (nezávislý za ANO 2011) za jeho první úvodník v Chrudimském zpravodaji a žádal po něm vysvětlení pasáže, která byla věnována rozestavěnému hotelu Bohemia.

Nebýt tehdejší opozice, skončila by záležitost u soudu

„Chtěl bych vysvětlit následující text – cituji: Právě v těchto místech máme už několik let rozestavěný hotel Bohemia s nedokončeným parkovištěm. Dřívější vedení města totiž nedokázalo nalézt společnou řeč s investorem a promarnilo zde spoustu času konfrontacemi na místo toho, aby hledalo rozumný kompromis. Nebýt dřívější opozice, která se dnes podílí na správě města, skončila by záležitost u soudu a občané Chrudimi i její návštěvníci by se museli několik příštích let dál dívat na zarostlý terén a prádzný hotel v srdci města,“ přečetl Řezníček ze Zpravodaje a tvrdil, že to byl on, kdo pozval zástupce klubů, aby se dohodli na společném postupu vůči majiteli hotelu, kterým je firma Homa holding.

„Paměť mi ještě slouží,“ připomněl starosta Řezníčkovi

„Paměť mi ještě slouží a dobře si tedy pamatuji, že jste chtěli bez projednání v radě spolu s Janem Čechlovským jednostranně vypovědět s firmou Homa holding smlouvu. Pokud by k tomu došlo, hrozilo, že by firma jednání u soudu zablokovala klidně i na deset let a ocitli bychom se v patové situaci. Tento váš návrh nebyl zastupitelstvem schválen. A bylo to následně z mého podnětu, že došlo ke schůzce jednotlivých zastupitelských klubů, kde jsme se dohodli, že se budeme snažit s firmou dál vyjednávat,“ připomněl Řezníčkovi starosta města František Pilný. Jak dodal, prověří nyní vzájemnou korespondenci mezi městem a firmou a bude usilovat o to, aby byla jednání se společností Homa holding obnovena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here