Pardubické závodiště patří od nynějška bruslařům

0
1736
Ledová plocha na pardubickém závodišti. Foto: Magistrát města Pardubice, tiskový úsek

V sobotu 15. prosince byl zahájen provoz kluziště na pardubickém závodišti. Veřejnému bruslení bude tak sloužit od prosince do konce února, po zbytek roku bude závodiště opět patřit převážně dostihovému sportu.

Nový prostor pro sportování a zábavu

„V Pardubicích vznikl nový prostor pro sportování a zábavu s bonusem neopakovatelného genia loci – legendární Velké pardubické. Věříme, že se nám podaří oživit unikátní lokalitu závodiště i mimo dostihovou sezonu a především, že si sem najde cestu co nejširší veřejnost včetně dětí nejen z pardubických škol,“ říká pardubický primátor Martin Charvát (ANO 2011).

Víkendy patří prioritně veřejnosti

Kluziště bude o víkendech a prázdninách otevřeno prioritně pro veřejné bruslení. Ve všední dny by měly ledovou plochu využívat především školy, atraktivní časy v odpoledních hodinách by mělo být kluziště vyhrazeno veřejnému a rodinnému bruslení. Zbývající časy budou nabízeny amatérským hokejistům z Pardubic i širokého okolí.

Děti zaplatí dvacetikorunu, dospělí 30 korun

Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice, respektive ledová plocha, bude otevřena ve všední dny od 8:00, o víkendech od 8:30 až do 21:00 hod. Pro Štědrý den a Silvestr je pak nastaven zvláštní režim (časový harmonogram provozu kluziště, včetně online prodej vstupenek a rezervační systém pro pronájem plochy bude k dispozici na www.zavodistepardubice.cz. Vstupné pro děti je ve výši 20 korun, pro dospělé 30 korun za jeden časový blok bruslení. Děti do šesti let věku mají vstup zdarma, organizované školní třídy platí 10 korun za osobu. Vstupenky je možné samozřejmě zakoupit i přímo na místě.

Zvláštní linka o víkendech, svátcích a prázdninách

Zájemci o bruslení se o víkendech, svátcích a školních prázdninách dostanou na závodiště zvláštní linkou číslo 80. Na trase Pardubice hlavní nádraží – závodiště bude v tyto dny vypraveno sedm spojů zhruba mezi devátou a dvacátou hodinou. Ze závodiště odjíždí poslední spoj o víkendech a svátcích krátce po dvacáté hodině, během školních prázdnin v 19:35 hodin.

Mobilní ledová plocha je instalována v těsném sousedství tribuny D. Využívá přízemních prostor tribuny, v nichž je umístěno zázemí pro návštěvníky šatny, pro motorizované návštěvníky jsou u sportoviště k dispozici parkovací plochy. Náklady na pořízení ledové plochy, včetně mrazícího zařízení a související investice například do osvětlení, úpravy terénu před tribunou a podobně, budou zhruba 13 milionů korun, na každoroční provoz budou v rozpočtu města vyčleněny zhruba na dva miliony.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here