Strážníci museli během jediného dne vykázat z budovy Chrudimské nemocnice dva bezdomovce

0
608
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 13. prosince v 6.52 hodin volal na linku 156 obyvatel obce Topol s tím, že se ve zdejší chatové oblasti volně pohybuje už třetí noc po sobě pes bíločerné barvy. Hlídka prověřila dané území i jeho okolí, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Čtyři přestupky před budovou zdravotní pojišťovny

Po jedenácté dopoledne obdrželi strážníci oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v Havlíčkově ulici na chodníku před budovou zdravotní pojišťovny. Strážníci v okolí tohoto objektu zaregistrovali celkem čtyři takto stojící vozidla. Na dvě z nich umístili tedy výzvy pro nepřítomné řidiče a přestupky dvou dalších řidičů vyřešili na místě.

Parkovačka po upozornění občana v ulici J. E. Purkyně

Před 16. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice J. E. Purkyně, kde parkoval automobil na chodníku. Hlídka po příjezdu za jeho stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Pokřikující bezdomovec ve vestibulu nemocnice

V 16.01 hodin kontaktovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice s tím, že ve vestibulu bezdůvodně posedává bezdomovec, jenž pokřikuje na kolemjdoucí lidi. Hlídka odsud tohoto místního muže vykázala.

Strážníci jeli do ulice Na Kopanici pro odhozenou injekční stříkačku

V 16.21 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Na Kopanici, kde žena zaregistrovala odloženou injekční stříkačku. Hlídka proto předmět vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

Porucha veřejného osvětlení na Palackého třídě

Přibližně o půl hodiny později informoval strážníky občan o poruše veřejného osvětlení u parkoviště před panelovým domem na Palackého třídě. Operátor oznamovateli sdělil, že tato závada bude oznámena příslušnému pracovníkovi Technických služeb Chrudim, aby učinil potřebné kroky.

Další bezdomovec v budově Chrudimské nemocnice

Po 18. hodině kontaktovala strážníky opět pracovnice Chrudimské nemocnice, neboť se ve sklepě budovy zdržoval bezdomovec. Hlídka odsud muže následně vykázala.

Auto parkující V Tejnecku před vjezdem na pozemek

Ve 20.59 hodin požádal telefonicky strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v ulici V Tejnecku, kde vozidlo stálo před vjezdem na pozemek. Strážníkům se podařilo kontaktovat jeho majitele, jenž se po chvíli dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkoval.

Hluk z bytu obtěžoval obyvatele Pardubické ulice

Před 22. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Pardubické ulice, protože obyvatelé bytu v jednom z bytových domů obtěžovali hlukem ostatní obyvatele a přestože byli upozorněni, aby se ztišili, hluk neustal. Po příjezdu hlídky byl však v uvedeném bytě klid. Strážníci přesto kontaktovali jeho obyvatele, aby je poučili. Následně strážníci o zjištěných skutečnostech telefonicky informovali majitelku bytu.

Volně pobíhající pes před půlnocí v Široké ulici

Po 23. hodině se do služebny městské policie dostavil občan, aby oznámil, že v Široké ulici zaregistroval volně pobíhajícího psa středního vzrůstu. Hlídka oznámení prověřila, avšak zvíře nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here