Nespokojený občan napadl v budově úřadu městského úředníka. Musela zasahovat hlídka strážníků

0
747
Foto: Kodl Cr

Ve středu 19. prosince krátce před sedmou ráno oznámil na linku 156 personál čerpací stanice v Dašické ulici, že jeden ze zákazníků uhradil pouze zakoupené cigarety, avšak natankované pohonné hmoty u pokladny nenahlásil, ani neuhradil a od čerpací stanice odjel. Strážníci provedenou lustrací registrační značky vozidla zjistili majitele z Chrudimi, jehož totožnost následně poskytli personálu stanice, neboť měl na zjištění totožnosti muže právní zájem. Vzhledem k tomu, že hlídka v uvedeném jednání neshledala úmysl, protože šlo o stálého zákazníka, který podle obsluhy u jejich stanice tankuje pravidelně, byl personál poučen o dalším možném postupu, a to občanskoprávní cestou.

Přestupek řidiče Vodárenské společnosti Chrudim

V 7.41 hodin byli strážníci přivoláni občanem do Škroupovy ulice, kde delší dobu stálo nákladní vozidlo Vodárenské společnosti Chrudim, jež blokovalo jízdní pruh a ostatním automobilům komplikovalo průjezd uvedeným místem. Protože jeho posádka na místě nestála z důvodu výkonu pracovní činnosti, hlídka vyřešila s řidičem dopravní přestupek a poté vozidlo odjelo.

Žena byla poblíž nádraží zraněna zábavní pyrotechnikou

Po 14. hodině kontaktovala strážníky žena s tím, že cestou k vlakovému nádraží v ulici Čs. armády byla poraněna zábavní pyrotechnikou, kterou na ni hodil někdo ze skupinky mladých lidí, jež tam postávala. Protože ve stejnou dobu obdrželi strážníci další oznámení o fyzickém napadání osob v budově městského úřadu v Pardubické ulici, které vyžadovalo jejich neodkladný zásah, byla požádána o spolupráci Policie ČR, která vyjela k oznamovatelce a věc převzala do své kompetence.

Nespokojený občan napadl městského úředníka

Ve stejnou dobu vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde v budově městského úřadu došlo k fyzickému napadení pracovníka sociálního odboru klientem, jenž nebyl spokojen s úředním postupem. Po příjezdu hlídky bylo napadení ukončeno a událost zadokumentována. Celá věc bude následně postoupena k vyřešení přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi.

Řidič, který boural v Husově ulici, oznámil svoji nehodu

V 15.18 hodin volal prostřednictvím linky 156 řidič s tím, že na parkovišti v Husově ulici naboural do zaparkovaného automobilu a poškodil mu blatník. Následně za stěrač poškozeného vozidla umístil na sebe kontakt, aby majiteli uhradil vzniklou škodu. Operátor městské policie vzal tedy informaci na vědomí a poznamenal si telefonní kontakt na oznamovatele i registrační značky obou vozidel.

V obci Sobětuchy-Vrcha byla nalezena uhynulá srna

Přibližně o hodinu později informoval strážníky obyvatel obce Sobětuchy-Vrcha, že na komunikaci nedaleko svého domu zaregistroval uhynulou srnu, kterou následně přemístil ze silnice na svůj pozemek, aby ji poté předal příslušné osobě z mysliveckého sdružení. Operátor následně kontaktoval člena Mysliveckého sdružení Stolany, jenž uvedl, že je právě mimo domov a uhynulé zvíře nemůže převzít. Vzhledem k tomu operátor městské policie informoval o události také příslušného člena Mysliveckého sdružení Bylany, jenž na místo vyslal svého kolegu, který poté u oznamovatele převzal zetlené zbytky srny určené k likvidaci.

Ohlášený nález peněženky s doklady ve Slatiňanech

V 16.30 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba vyjet do Slatiňan a převzít nalezenou peněženku od místní obyvatelky. Hlídka peněženku s doklady, platební kartou a s bankovkou převzala do úschovy s tím, že následující den nález předá do oddělení ztrát a nálezů při MěÚ ve Slatiňanech.

Strážníci museli krotit v nemocnici agresivní pacientku

O čtvrt hodiny později byli strážníci přivoláni do Chrudimské nemocnice, protože bylo třeba na chirurgickém příjmu uklidnit agresivní pacientku. Hlídka po příjezdu pomohla zdravotnickému personálu ženu upevnit na lůžko a následně u ní setrvala do příjezdu přivolané Policie ČR, jež si pacientku převzala.

Kočka odchycená Na Šancích nemohla do útulku

V 17.38 hodin oznámil na linku 156 obyvatel sídliště Na Šancích, že nalezl malé, opuštěné kotě, které by rád umístil do útulku v Sečské ulici. Operátor městské policie oznamovatele poučil o podmínkách, jež musí kočka v takovém případě splňovat. Poté oznamovatel sdělil, že tyto podmínky uvedené zvíře nesplňuje, proto si je prozatím ponechá doma.

Auto bránilo ve vyjetí ze dvora v ulici Čs. partyzánů

Před 18. hodinou vyjeli strážníci na základě oznámení do ulice Čs. partyzánů, neboť zdejšímu obyvateli bránil ve výjezdu vozidlem ze dvora cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Po příjezdu hlídky se k zaparkovanému vozidlu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku s automobilem odjel.

Bezdomovci obtěžovali na Palackého třídě zákazníky prodejny

V 18.51 hodin kontaktovala strážníky ostraha supermarketu na Palackého třídě, protože se před prodejnou zdržovali bezdomovci, kteří obtěžovali kolemjdoucí zákazníky. Hlídka oznámení na místě prověřila, avšak protiprávní jednání těchto osob neshledala.

Strážníci vykázali z nádražní budovy pomočeného bezdomovce

Po 20. hodině byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde se v nádražní budově zdržoval pomočený bezdomovec. Hlídka po příjezdu odsud tohoto muže vykázala.

Nezajištěný zavazadlový prostor auta v sídlišti U Stadionu

Před 22. hodinou oznámil prostřednictvím linky 156 občan, že na parkovišti v sídlišti U Stadionu zaregistroval stojící automobil s otevřenými dveřmi zavazadlového prostoru, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozidla, jehož následně kontaktovala. Muž se poté dostavil na místo a automobil řádně zajistil.

Hlučná hádka čtyř osob u Kateřinského kostela

Ve 23.24 hodin upozornila žena strážníky na to, že v Husově ulici u kostela postávají čtyři osoby, jež se vzájemně hádají a chovají hlučně. Po příjezdu hlídky se však na místě ani v okolí tito lidé nenacházeli.

Dva opilci tloukli na Resselově náměstí do vitrín pasáže

V 00.52 hodin vyjeli strážníci na základě oznámení na Resselovo náměstí, kde v oznamovatel zaregistroval v místní pasáži dva opilé muže, kteří křičeli a tloukli do skleněných vitrín. Hlídka je však na místě nezastihla. Žádná škoda na majetku v souvislosti s jejich jednáním nebyla také zjištěna.

Strážníci vykázali z toalet nemocnice bezdomovce

Před šestou ráno kontaktovala strážníky pracovnice Chrudimské nemocnice s tím, že se v budově na toaletách zdržují bezdomovci. Hlídka zde po příjezdu zastihla místního muže bez domova, jehož odsud vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here