Invaze bezdomovců v Chrudimské nemocnici nekončí. Jsou všude – ve vestibulu, ve sklepě, před vrátnicí

0
721
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 20. prosince před desátou dopoledne prověřovali strážníci oznámení, v němž žena uvedla, že je při výjezdu z Medlešic na Markovice na vozovce odstavené vozidlo. Hlídka vozidlo nalezla, prostřednictvím lustrace zjistila a následně i kontaktovala jeho majitele. Muž hlídce sdělil, že auto bylo na místě ponecháno z důvodu poruchy. Dále přislíbil, že vozidlo v průběhu několika hodin z komunikace odstraní.

Strážníci vykázali z nemocnice dva bezdomovce

V 10.11 hodin volala pracovnice Chrudimské nemocnice s tím, že se v budově nachází dva bezdomovci. Strážníci po příjezdu na místo bezdomovce z prostor nemocnice vykázali.

Stížnost na parkování poblíž hotelu Bohemia

V 13.02 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování poblíž hotelu Bohemia. Jak oznamovatel uvedl, dvě parkující auta měla bránit výjezdu z jeho pozemku. Strážníci tedy na uvedená vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a zároveň se pokoušeli vyrozumět jejich majitele. Po chvíli jedno vozidlo z místa odjelo a vjezd na pozemek byl opět přístupný.

Otravný bezdomovec putoval z polikliniky na záchytku

Po půl druhé odpoledne zasahovala hlídka v budově polikliniky, kde se nacházel bezdomovec, který obtěžoval kolemjdoucí hlasitým křikem. Muž byl silně opilý a nebyl schopen samostatné chůze. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,96 promile alkoholu. Vzhledem k těmto skutečnostem byl dotyčný naložen do služebního vozidla a převezen k vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytné stanice, kam byl muž následně převezen a předán personálu.

Bezdomovec se ukrýval ve sklepě nemocnice

Krátce před 16. hodinou strážníci opět vykazovali jednoho bezdomovce z prostor Chrudimské nemocnice. Tentokrát se muž skrýval ve sklepních prostorách.

Strážníci vykázali bezdomovce ze schodů prodejny

O necelou půl hodinu později vyjížděli strážníci k dalšímu nahlášenému bezdomovci, tentokrát do Václavské ulice. Zde muž ležel na schodišti u prodejny potravin, odkud byl vzápětí vykázán.

Muž bez reflexních prvků na silnici mezi Chrudimí a Topolem

Krátce před půl pátou odpoledne přijali strážníci v průběhu čtyř minut hned dvě oznámení. V prvém případě šlo o parkování před vjezdem na Palackého třídě, v druhém bylo oznámeno, že na komunikaci vedoucí z Chrudimi na Topol se pohybuje zřejmě opilý muž, který není označen reflexními prvky. Hlídka vyjela nejprve k druhému oznámení, kdy strážníci provedli kontrolu uvedené komunikace, avšak chodce nikde nenalezli. Stejně dopadli také v případě špatného parkování, kdy po příjezdu na místo zjistili, že vozidlo se zde už nenachází.

Tři incidenty s bezdomovcem v Chrudimské nemocnici

Po 19. hodině vyjížděli strážníci do Chrudimské nemocnice, kde se znovu nacházel bezdomovec s trvalým pobytem v Chrudimi. I tentokrát byl muž z prostor nemocnice vykázán. Tím však kolotoč oznámení vztahujících se k tomuto bezdomovci nekončil. O hodinu později řešila hlídka toho muže znovu, tentokrát podle oznámení ležel na silnici před vrátnicí nemocnice. Jelikož muž nebyl nijak viditelně zraněn a lékařské vyšetření odmítal, byl z místa vykázán. O dalších padesát minut později měl pro změnu kouřit před vrátnicí nemocnice a kouř vnikal do vnitřních prostor vrátnice. Muž tak byl do třetice z místa vykázán.

Audi parkovalo na místě vyhrazeném pro invalidu

Ve 21.03 hodin volal muž na linku 156 s tím, že v sídlišti Na Větrníku u domu čp. 1396 parkuje neoprávněně vozidlo značky Audi na místě vyhrazeném pro vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitelku uvedeného auta, tu se však nepodařilo kontaktovat. Na vozidlo byla tedy umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here