Dva agresoři museli být během jediného dne spoutáni a dopraveni na záchytku

0
948
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 23. prosince krátce po sedmé ráno požádala strážníky o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v ulici Strojařů, neboť potřebovala asistenci při přemístění klientky na invalidní vozík. Hlídka tedy ženu vyzvedla z lůžka a usadila ji na vozík podle pokynů personálu. Poté strážníci odjeli.

Asistence u nitrožilní aplikace léků v ubytovně

V 8.44 hodin se na strážníky obrátila paní pečovatelka s tím, že bude v ubytovně v Moravské ulici nitrožilně aplikovat léky zdejší obyvatelce a vzhledem k této skutečnosti požádala o přítomnost strážníků. Hlídka vyjela do uvedeného zařízení, kde poskytla požadovanou asistenci.

Pokřikující bezdomovec před nádražní budovou

Před jedenáctou dopoledne byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde před budovou nádraží ČD občan zaregistroval pokřikujícího bezdomovce. Hlídka však na místě tohoto muže nezaregistrovala, proto následně prověřila vlakové nástupiště i okolí budovy, ale s negativním výsledkem.

Strážníci museli přemístit seniorku z vozíku na lůžko

Ve 13.23 hodin požádala strážníky opět o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v ulici Strojařů, protože bylo tentokrát třeba klientku přemístit z invalidního vozíku na lůžko. Hlídka proto ženu uložila na lůžko a následně zařízení opustila.

Agresivní Slovák nadýchal skoro dvě a půl promile

Přibližně o deset minut později bylo oznámeno na linku 156, že se v prostoru nádraží ČD v ulici Čs. armády zdržuje podnapilý člověk, jenž zde činí výtržnosti. Strážníci v něm zjistili slovenského občana. Protože se dotyčný choval agresivně a opakovaně se pokusil hlídku napadnout, byly vůči němu použity donucovací prostředky, a to služební pouta. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol byla muži následně naměřena hodnota 2,34 promile alkoholu, proto byl strážníky dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kam byl následně převezen a předán personálu stanice.

Asistence u ošetření hosta restaurace ve Slatiňanech

V 16.13 hodin požádal strážníky o asistenci operátor záchranky, jelikož jeho posádka vyjela ošetřit muže, ležícího u restaurace v ulici T. G. Masaryka ve Slatiňanech. Po příjezdu hlídky na místo nebyla už její přítomnost zapotřebí, protože pacient byl v klidu a uložen v sanitním voze.

Než stačili strážníci přivolat manželku, agresivita muže vzrostla

Před 23. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Topolské ulice, kde se v restauraci nacházel podnapilý host. Hlídka po příjezdu tohoto zjevně podnapilého muže vyzvala k prokázání totožnosti. To muž odmítl učinit, proto byl následně předveden na Policii ČR ke zjištění totožnosti. Tam byla zároveň u tohoto místního muže provedena orientační dechová zkouška na alkohol, kterou mu byla naměřena hodnota 2,67 promile alkoholu. Když se následně strážníci pokusili kontaktovat jeho manželku, mužova agresivita začala vzrůstat a nakonec se pokusil na hlídku zaútočit, proto bylo vůči němu ze strany strážníků použito donucovacích prostředků, a to hmatů, chvatů a následně i služebních pout. Poté byl muž dopraven k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a u místění do Protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové, kam byl převezen strážníky a předán personálu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here