Aktuální setkání starosty Pilného s občany má vnést jasno do financování hudebního festivalu Zlatá Pecka

0
1706
Starosta města František Pilný mezi chrudimskými občany v Muzeu. Foto: Dagmar Novotná

Ve středu 2. ledna v 17 hodin začíná u oválného stolu restaurace v Muzeu tradiční setkání se starostou města, které zde už několik let pořádá městský zastupitel Richard Herbst. My jen připomeňme, že o prosincovou debatu s chrudimským starostou Františkem Pilným (oba nezávislí za ANO 2011) byl mezi občany poměrně velký zájem, zatímco dřívější setkání s jeho předchůdcem Petrem Řezníčkem (SNK ED) živořila a docházeli na ně prakticky stále stejní lidé.

Minule bylo třeba pořídit kvůli velkému počtu dotazů zápis

To se teď změnilo jak do počtu účastníků, tak i projednávaných témat. Z poslední schůze musel být dokonce pořízen zápis, aby se na některá témata nezapomnělo a starosta mohl na dotazy občanů na příští schůzce odpovědět. „Na minulém setkání odpovídal starosta na otázky týkající se propojení cyklostezek, řešení neuspokojivého stavu chodníku kolem průmyslové zóny směrem k budoucí budově Policie ČR, vyjadřoval se také k problémům seniorů nad 70 let při cestování v MHD, převodu Michalského parku do majetku města, řešení nahlášených závad prostřednictvím aplikace ´Všímálek´, pilotnímu projektu parkoviště v sídlišti U Stadionu, chybějící směrovce k zahrádkářské kolonii Na Bělidle a k dalším dotazům,“ přibližuje prosincovou schůzi zastupitel Herbst.

Setkání jsou přístupná všem občanům našeho města

Podle Herbsta by měl starosta Pilný nyní odpovědět občanům na další otázky, k nimž slíbil zároveň přinést odpovídající podklady, ať už k financování hudebního festivalu Zlatá Pecka, nedostavěnému parkovišti před hotelem Bohemia, projektu chrudimského „Přednádraží“, či k obsahu Chrudimského zpravodaje. Závěrem se sluší dodat, že jsou setkání se starostou města v Muzeu volně přístupná všem občanům Chrudimě, kteří zde mohou přednést svoje návrhy, podněty či připomínky a žádat odpovědi na své otázky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here