Půlnoční ohňostroj na Resselově náměstí bude! Soukromý podnikatel ho zaplatí ze svého. Málek svoji akci zrušil

0
1660

Bývalý čtvrtý místostarosta a současný městský zastupitel Roman Málek (v Koalici pro Chrudim za KDU-ČSL) nebude tentokrát pořádat na Silvestra na Resselově náměstí půlnoční ohňostroj. Důvod je prostý – nesehnal totiž na odpálení zábavní pyrotechniky peníze, protože město už nehodlá financovat akce soukromníků, kterým Málek v současnosti je. Ohňostroj v samotném centru města přesto bude. Postará se o něj majitel vietnamské restaurace U Petra, který to potvrdil našim novinám.

Zastupitel chtěl přispět z městské pokladny deset tisíc

„Na Silvestra už nebývá tolik zákazníků, proto jsem se rozhodl pro potěchu vlastní rodiny i Chrudimáků uspořádat přímo na Resselově náměstí o půlnoci ohňostroj,“ říká majitel restaurace, kterému v Chrudimi říkají všichni Petr. Jak dodává, o žádnou dotaci město nežádal, veškerá povolení má vyřízena a odpálení ohňostroje bude hradit ze svých peněz. To se ale o Málkovi říci nedá, neboť požádal město prostřednictvím reklamní, produkční a eventové společnosti R36.cz, s.r.o. o finanční příspěvek ve výši deset tisíc korun. Nedostane ale ani korunu. „Není to nic osobního vůči Romanu Málkovi. Rozhodli jsme se šetřit a stejné opatření platí v současnosti pro všechny soukromé osoby,“ říká starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Radní nechtějí správce objektu radnice do ničeho nutit

Málek si vedle toho postěžoval, že mu radnice nevyšla letos vstříc, ani pokud jde o technické zázemí novoroční akce. „Žádal elektrickou přípojku a přítomnost správce objektu radnice. Nic dalšího o tom nevím,“ pokračuje starosta s tím, že dotyčný správce není ochoten být Málkovi po ruce a chce mít v uvedený večer volno. A nová městská rada ho nechce do něčeho takového nutit. Vedení radnice musí přesto čelit uštěpačné kritice, že jde snad o odplatu za Málkovu dřívější zradu, když se dal za zády svých spojenců před čtyřmi lety nečekaně dohromady s radniční koalicí vedenou Petrem Řezníčkem (SNK ED). Není také tajemstvím, že se opozice pokoušela Málka později z vedení města několikrát odvolat a žádala zrušení jeho funkce. Stejně tak se ví, že mají vůči Málkovi vážné výhrady chrudimští Piráti, kteří pochybují o jeho odborné erudici a nejsou jeho aktivitám příliš nakloněni.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here