Řezníčkova novoroční zdravice ve Zpravodaji nevyšla. Za něho byla také cenzura, tvrdí jeden z jeho bývalých místostarostů

0
945
Foto: Kodl Cr

Městský zastupitel Petr Řezníček (SNK ED) uspěl s žádostí o zveřejnění dvou svých příspěvků v Chrudimském zpravodaji jen zčásti. Zatímco redakční rada odsouhlasila zveřejnění jeho připomínek ke změnám v rozpočtu města na rok 2019, odmítla na druhé straně otisknout Řezníčkův novoroční pozdrav občanům Chrudimě.

„Všichni, kteří s bývalým starostou pracovali, vědí, že mám pravdu,“ připomíná Tejkl

Bývalý starosta jej proto zveřejnil na sociálních sítích s odkazem, že mu to prý současné vedení města znemožnilo. Rozpoutal tím pochopitelně polemiku, v níž se proti němu překvapivě postavil jeden z jeho dřívějších místostarostů Miroslav Tejkl (ČSSD), který mu připomněl praxi vůči opozičním zastupitelům v době Řezníčkova vládnutí na radnici. Podle Tejkla vládla tehdy cenzura. Na slova Josefa Sulanského: „Cenzura jak prase,“ zareagoval proto následujícím sdělením: „V takovém případě tu byla celá předchozí léta…“ A dodal: „Nějak si nevzpomínám, že by v minulých letech lídr nejsilnější opoziční strany (ANO) měl ve Zpravodaji přání k Novému roku. Škoda, že se to nedá zpětně vyzkoušet – kdyby to někdo před rokem navrhl, tak by reakce bývalého starosty byla autentická – teď může říkat, co chce. Jsem stoprocentně, stodesetiprocentně přesvědčen, že by následovalo odmítnutí, ale pochopitelně to dnes už nelze prokázat. Uvnitř své duše vědí, že mám pravdu, všichni, kteří s ním pracovali,“ napsal pod Řezníčkův příspěvek bývalý místostarosta Tejkl.

Občanské sdružení nemá s politikou nic společného

Petr Řezníček však oponoval tvrzením, že v jednom z konkrétních loňských čísel Chrudimského zpravodaje dostal prostor k vyjádření zástupce sdružení MaChr – za Chrudim malebnou, čímž měl patrně na mysli zastupitele Richarda Herbsta (nezávislý za ANO 2011), který se v uvedeném občanském sdružení rovněž angažuje. „Je třeba si uvědomit, že občanské sdružení nemá s politikou nic společného, i když se lidé v Chrudimi různě prolínají. Osobně jsem žádný příspěvek do Zpravodaje nedával, protože jsem to považoval po zkušenostech s předchozím vedením města za předem ztracené,“ vzpomíná na minulé volební období současný starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Zpravodaj nebude sloužit ke zdravicím prominentních osobností

Proč byl tedy Řezníčkův novoroční pozdrav zamítnut? Na to jsme se zeptali člena redakční rady Zpravodaje a neuvolněného místostarosty Pavla Štěpánka (Piráti). „Pan Řezníček dodal do lednového vydání dva články. Jedním reagoval na změny v rozpočtu, které naše koalice učinila, a druhý, kterým přál Chrudimákům do nového roku. Rada se po hlasování rozhodla zveřejnit článek o rozpočtu a odmítnout všeobecnou zdravici, a to především proto, že do budoucna by se mohl přihlásit každý zastupitel, úředník či občan a požadovat prostor pro zdravici, což není reálné. Proti zveřejnění zdravice hlasovali všichni členové rady, krom mě a paní Stehlíkové. Pan Řezníček poté stáhl na svou žádost i článek o rozpočtu, důvod neznám, a přiznám se, že tomu moc nerozumím. Chtěli jsme mu poskytnout přiměřený prostor, protože opoziční články hodláme zveřejňovat. Zpravodaj však nebude sloužit k všeobecným zdravicím prominentních osobností města,“ zdůrazňuje místostarosta Štěpánek.

Závěrem připomeňme, že si Petr Řezníček na prvním řádném zasedání městského zastupitelstva řekl hlasitě o členství v redakční radě Chrudimského zpravodaje a radniční koalice mu účast v této radě přislíbila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here