První letošní pátrání policistů na Chrudimsku bylo zaměřeno na hledání osmdesátileté ženy

0
530
Ilustrační foto: Pixabay.com

Rodina 80leté ženy (ročník narození 1938) se obrátila v úterý 1. ledna na policisty z Obvodního oddělení Policie ČR Hlinsko s tím, že se tato seniorka ztratila. Šlo přitom o první ztracenou osobu v letošním roce na Chrudimsku. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Důchodkyni hledaly hlídky z Hlinska, Chrasti a Skutče

„Paní byla naposledy spatřena v pondělí 31. prosince 15 minut před půlnocí ve svém pokoji, kdy ještě nespala, ale druhý den v 10 hodin dopoledne byla pryč. Jelikož se občas neorientuje, padlo podezření, že se dostala oknem ven a nejspíš netuší, kde se nachází. Naštěstí chybělo doma zimní oblečení, což zmírnilo obavu, že by mohla být někde silně podchlazená. Nejdříve ji rodina hledala sama, když ji ale po čase nenalezla, obrátila se na policisty. Do pátrání byly ve 13.50 hodin zapojeny hlídky z Hlinska, Chrasti a Skutče. Jelikož vitalita a fyzická zdatnost 80leté ženy byla podle rodiny i v jejím vysokém věku výborná, bylo zřejmé, že mohla dojít i do vzdálenějšího místa. Rodina už měla s tuto situací zkušenosti z předchozích dní, kdy babička došla až do pět kilometrů vzdálené Čertoviny,“ říká na úvod tisková mluvčí.

Ztracená žena byla nalezena ve Žďárci u Skutče

Jak dodává, do pátrání se zapojili i starostové okolních obcí, kteří vyhlásili relaci v místním rozhlase. Po pár minutách přišla první informace, že se dotyčná v 9.30 hodin procházela obcí Vojtěchov. Ve 14.26 hodin se ve vysílačce ozvala z úst policisty dobrá zpráva: „Paní jsme našli ve Žďárci u Skutče a je v pořádku.“ Odsud ji policisté přivezli domů a předali rodině. „Byla opravdu v pořádku, jen nevěděla, kde se nachází a byla mimo jiné překvapená z toho, co všechno se kolem ní děje,“ uzavírá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here