Žena si stěžovala na možné poškození nádrže svého vozidla u benzinky v Dašické ulici

0
469
Foto: Pixabay.com

V úterý 1. ledna v 9.14 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Čs. armády, kde se měl pohybovat mladík a tlouci rukou na dveře zdejších domů. Hlídka prověřila ulici i její okolí, avšak mladého muže nikde nezaregistrovala.

Delší dobu uvázaný pes u Muzea barokních soch

Po jedenácté dopoledne kontaktovala strážníky žena s tím, že se poblíž budovy muzea na Školním náměstí nachází delší dobu uvázaný pes. Strážníkům se nikde v okolí nepodařilo zastihnout majitele, proto zvíře odvázali a následně jej dopravili do útulku v Sečské ulici, kde bylo předáno do péče personálu. Po poledni se do služebny městské policie dostavila žena a uvedla, že pracuje na Školním náměstí a po dobu pracovní doby ponechala venku uvázaného svého psa. Protože šlo o zvíře umístěné do útulku, byl pes majitelce následně z útulku vydán. Protiprávní jednání nebylo v tomto případě shledáno.

Žena si stěžovala na poškození nádrže svého vozidla

V 11.34 hodin požádala o příjezd strážníků pracovnice čerpací stanice v Dašické ulici, a to na žádost zákaznice, jež domnívala, že zde došlo k poškození jejího automobilu. Po příjezdu obdržela hlídka informaci od majitelky vozidla, že pracovník čerpací stanice použil k tankování pohonných hmot do jejího osobního automobilu zřejmě nesprávně tankovací pistoli, určenou pro tankování paliva do nákladních automobilů. Když si to pracovník uvědomil a chtěl tankovací pistoli z hrdla nádrže jejího vozu uvolnit, nebylo to možné, neboť tankovací pistole se díky svému rozměru zasekla a nešla z hrdla vytáhnout, čímž podle ní mohlo dojít k poškození nádrže automobilu. Žena dále uvedla, že nádrž vozidla nechá odborně zkontrolovat v autoservisu a v případě zjištění jejího poškození bude požadovat po příslušném pracovníkovi čerpací stanice náhradu způsobené škody. Strážníci následně ženě předali totožnost odpovědného pracovníka, jelikož měla na zjištění totožnosti právní zájem, a zároveň ji poučili, jak v uvedené věci může postupovat.

Bezdomovec ležel ve spacáku ve výklenku hotelu

Několik minut po 16. hodině byli strážníci přivoláni k budově bývalého hotelu v Husově ulici, kde ve výklenku za oplocením ležel ve spacáku bezdomovec. Hlídka následně tohoto slovenského občana orientovaného místem i časem z pozemku vykázala.

Vjezd do České pošty zablokoval parkující automobil

V 17.06 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před budovou pošty na Resselově náměstí parkuje přímo ve vjezdu cizí automobil. Před příjezdem strážníků na místo odjelo však vozidlo pryč.

Obyvatelé paneláku si stěžovali na hádku muže a ženy

Přesně ve 21 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o křiku, jenž vychází z konkrétního bytu v panelovém domě v Hradištní ulici. Strážníci následně kontaktovali jeho obyvatelku, která uvedla, že byla napadena svým přítelem, který poté odešel pryč. Hlídka událost zadokumentovala a následně spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here