Husté sněžení, námraza, spadlé stromy a dopravní nehody komplikovaly sjízdnost silnic na Chrudimsku

0
239
Ilustrační foto: Kodl Cr

Sněžení, komunikace pokryté navátým sněhem a námraza měly ve středu 9. ledna na Chrudimsku za následek dopravní nehody a kolony stojících kamionů, které se nemohly hnout z místa. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

V Hamrech spadly stromy na dráty elektrického vedení

„Pod tíhou sněhu dokonce spadly stromy na dráty elektrického vedení před obcí Hamry. Oznamovatelka volající na tísňovou linku uvedla, že strom zapletený v drátech vedení hoří a jiskří. Na místo byly proto povolány hasičské vozy a vyrozuměny energetické závody. Bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích nebyla ale ohrožena, vše bylo v dostatečné vzdálenosti od komunikace, která byla plně průjezdná,“ popisuje situaci na místě mluvčí Maturová.

Stojící kolona kamionů musela čekat na posypové vozy

„Nesjízdnou komunikaci na tísňovou linku 158 oznámil řidič v 7.46 hodin. Řidič kamionu totiž uvízl v Hlinsku a zablokoval dopravu, když se mu v kopci nepodařilo nákladní soupravu rozjet. Stejná situace pro nákladní automobily nastala vlivem počasí mezi obcemi Krouna, Františky a u Jeníkova. V obou úsecích zastavily jeden jízdní pruh stojící kamiony, které čekaly na posypové vozy. Zhruba 35centimetrová vrstva sněhu komplikovala už o půl šesté ráno dopravu na silnici z Libkova na Krásné a z Polánky do Javornického. Oznamovatel dokonce upozornil na tři stromy, které byly ohnuté nad silnicí a bránily průjezdu. Vše řešili policisté i hasiči. A konečně nehoda zkomplikovala také průjezd na silnici u obce Kameničky. Na místě se střetl traktor s autobusem, vozidla zůstala do sebe podle oznamovatelů lehce zaklíněná a proto žádali technickou pomoc. Naši nehodáři nebyli nakonec na místo žádáni. Řidiči totiž využili možnosti vyplnit hlášení pro pojišťovnu na takzvaný euroformulář,“ uzavírá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ