Husté sněžení, námraza, spadlé stromy a dopravní nehody komplikovaly sjízdnost silnic na Chrudimsku

0
719
Ilustrační foto: Kodl Cr

Sněžení, komunikace pokryté navátým sněhem a námraza měly ve středu 9. ledna na Chrudimsku za následek dopravní nehody a kolony stojících kamionů, které se nemohly hnout z místa. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

V Hamrech spadly stromy na dráty elektrického vedení

„Pod tíhou sněhu dokonce spadly stromy na dráty elektrického vedení před obcí Hamry. Oznamovatelka volající na tísňovou linku uvedla, že strom zapletený v drátech vedení hoří a jiskří. Na místo byly proto povolány hasičské vozy a vyrozuměny energetické závody. Bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích nebyla ale ohrožena, vše bylo v dostatečné vzdálenosti od komunikace, která byla plně průjezdná,“ popisuje situaci na místě mluvčí Maturová.

Stojící kolona kamionů musela čekat na posypové vozy

„Nesjízdnou komunikaci na tísňovou linku 158 oznámil řidič v 7.46 hodin. Řidič kamionu totiž uvízl v Hlinsku a zablokoval dopravu, když se mu v kopci nepodařilo nákladní soupravu rozjet. Stejná situace pro nákladní automobily nastala vlivem počasí mezi obcemi Krouna, Františky a u Jeníkova. V obou úsecích zastavily jeden jízdní pruh stojící kamiony, které čekaly na posypové vozy. Zhruba 35centimetrová vrstva sněhu komplikovala už o půl šesté ráno dopravu na silnici z Libkova na Krásné a z Polánky do Javornického. Oznamovatel dokonce upozornil na tři stromy, které byly ohnuté nad silnicí a bránily průjezdu. Vše řešili policisté i hasiči. A konečně nehoda zkomplikovala také průjezd na silnici u obce Kameničky. Na místě se střetl traktor s autobusem, vozidla zůstala do sebe podle oznamovatelů lehce zaklíněná a proto žádali technickou pomoc. Naši nehodáři nebyli nakonec na místo žádáni. Řidiči totiž využili možnosti vyplnit hlášení pro pojišťovnu na takzvaný euroformulář,“ uzavírá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here