Renovace bytu v ulici Přemysla Otakara měla narušit nosnou zeď bytového domu

0
298
Foto: Pixabay.com

V úterý 8. ledna před devátou ráno oznámil prostřednictvím linky 156 občan, že u supermarketu ve Václavské ulici dva nesprávně zaparkované automobily komplikují vyjetí z parkoviště. Na místo tedy vyjeli strážníci, kteří zde shledali jedno takto zaparkované vozidlo. Hlídka zjistila jeho majitele, jehož poté kontaktovala. Muž uvedl, že automobil momentálně užívá jeho manželka a na vzniklý problém ji telefonicky upozornil. Po chvíli se řidička dostavila na parkoviště a po vyřešení dopravního přestupku s vozidlem odjela.

Štěně bojového plemene na autobusové zastávce

Přesně v devět ráno byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde u autobusové zastávky přiběhlo štěně bojového plemene bez majitele a skákalo zde na přítomné osoby. Před příjezdem hlídky na místo bylo však oznámení odvoláno s tím, že psa již odchytla a odvedla jeho majitelka.

Uvolněný kryt lampy veřejného osvětlení v Husově ulici

V 10.57 hodin informovala strážníky žena o uvolněném krytu patky lampy veřejného světlení u řeky v Husově ulici. Operátor městské policie o této skutečnosti vyrozuměl příslušného pracovníka Technických služeb Chrudim, jenž přislíbil zajištění opravy krytu.

Auto bránilo ve vyjetí ze dvora v ulici Čs. partyzánů

Po jedenácté dopoledne vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Čs. partyzánů, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil místnímu obyvateli ve vyjetí ze dvora. U majitele takto stojícího automobilu zjistila hlídka jeho řidičku, jež se následně dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku s vozidlem odjela.

Nález platební karty před restaurací v Havlíčkově ulici

Přibližně o půl hodiny později volala na linku 156 žena s tím, že na chodníku před restaurací v Havlíčkově ulici nalezla platební kartu. Hlídka tedy nález od ženy převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Renovace bytu údajně narušila nosnou zeď domu

V 11.44 hodin kontaktoval strážníky s dotazem místní obyvatel, který zjistil, že majitel jednoho z bytů v domě v ulici Přemysla Otakara byt renovuje a při tom údajně bourá nosnou zeď domu. Operátor městské policie následně kontaktoval příslušného pracovníka Stavebního úřadu Městského úřadu v Chrudimi, jenž přislíbil, že oznamovatele zkontaktuje a společně se domluví na dalším postupu.

Zmatená seniorka bloudila Palackého třídou

Pět minut před polednem byli strážníci přivoláni k jednomu z panelových domů na Palackého třídě, kde jdoucí ženu oslovila zmatená seniorka. Hlídka po příjezdu tuto starší paní na základě místní znalosti doprovodila do místa jejího nedalekého bydliště, kde společně vyčkali na příchod dcery, jež poté svoji matku převzala do své péče.

Dvě parkovačky po upozornění v ulici Pod Kopcem

Zhruba v 15.15 hodin bylo prostřednictvím linky 156 oznámeno špatné parkování automobilů v ulici Pod Kopcem. Hlídka v ulici zaregistrovala dvě takto zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Žena přivolala v noci k manželovi pomoc strážníků

V 00.43 hodin požádala o příjezd strážníků obyvatelka sídliště U Stadionu, neboť její manžel doma upadnul a sama mu nedokázala pomoci vstát. Hlídka proto muže po pádu zvedla a nezraněného jej usadila na lůžko. Protože dotyčný působil zmateně, byla na místo přivolána záchranka, jež muže převzala do své péče.

Vloupání na půdu domu ve Víta Nejedlého se nepotvrdilo

V 01.54 hodin upozornila strážníky žena na to, že se na půdu jejího domu v sídlišti Víta Nejedlého někdo vloupal. Hlídka po příjezdu prověřila půdní prostory budovy, avšak cizí osobu zde nezaregistrovala. Oznámené informaci tedy nic nenasvědčovalo.

Uvolněná vodovodní trubka a únik vody v Nerudově ulici

Krátce před třetí ráno byli strážníci přivoláni do Nerudovy ulice, kde v jednom z místních domů jeho obyvatelka zaregistrovala uvolněnou vodovodní trubku a únik vody. Na místo tedy vyjela hlídka, která před příjezdem hasičů vyhledala a uzavřela v budově hlavní uzávěr vody.

V zařízení pro seniory došlo k pádu klientky na podlahu

Po páté ráno požádala o pomoc strážníky pracovnice zařízení pro seniory v Soukenické ulici, kde došlo k pádu klientky, které žena nedokázala sama pomoci vstát. Strážníci seniorku po pádu zvedli a nezraněnou ji posadili do křesla, kde zůstala v péči přítomné pracovnice. Poté hlídka odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here