Muž si policistům stěžoval, že má neprohrnutou cestu ke svému mobilnímu domu

0
690
Foto: Kodl Cr

Ve středu 9. ledna zavolal na tísňovou linku muž se stížností, že mu za celý den v nejmenované obci na Hlinecku nikdo neprohrnul sníh a on se kvůli tomu nemůže dostat k domu ani z něj. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Půlhodinové ultimátum se změnilo na hodinové

„Obecní úřad dostal dokonce od volajícího prostřednictvím operačního střediska jakési ultimátum, že musí být odklizení sněhu zařízeno do půl hodiny. Když se policista ptal, zda je to výhružka, volající se omluvil s tím, že to tak nemyslí a dodal, že mu hodina stačí,“ líčí situaci policejní mluvčí.

Dům je postaven desítky metrů od hlavní silnice

„Policisté jsou povinni přijmout každé oznámení, stejně tak jsme postupovali i tentokrát, ačkoliv telefonát měl volající směřovat na příslušný obecní úřad, nikoliv na policii. Co jsme zjistili? Obecní cesty byly prohrnuty, ale místo, odkud padla stížnost, nepatří do místních komunikací, které spravuje obec. Majitel má v tamní lokalitě postaven mobilní dům na louce, který umístil až desítky metrů od silnice. V tomto případě je tedy stížnost podaná přes linku 158 na nečinnost obce zbytečná,“ pokračuje Eva Maturová. „Okolností, které s tímto případem souvisí, je více. Obec údajně řeší s majitelem stavby její nezákonné umístění. Jelikož ani tato agenda nespadá do naší gesce, bylo prověřování oznámení o neodklizené sněhové nadílce v příjezdové cestě k soukromému objektu ukončeno,“ uzavírá tisková mluvčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here