Strážníci pátrali po pacientovi, který svévolně opustil oddělení Chrudimské nemocnice

0
400
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 11. ledna krátce po deváté ráno požádala strážníky o spolupráci pracovnice Chrudimské nemocnice, neboť zdejší oddělení svévolně opustil pacient. Žena dále uvedla, že dotyčný není v přímém ohrožení života, avšak v případě jeho zaregistrování bude třeba jej dopravit zpět do zařízení. Tato informace byla dána na vědomí službu konajícím hlídkám.

Nemocný muž se nedokázal u Borzny postavit na nohy

V 11.13 hodin upozornili občané strážníky na to, že zaregistrovali u obchodního centra na Borzně ležícího muže, jenž nedokázal vstát. Společně jej tedy přemístili na nedalekou lavičku, kde zůstal sedět. Strážníci v něm zjistili obyvatele Heřmanova Městce, jenž nejevil známky požití alkoholu a orientoval se. Protože hlídce sdělil, že trpí zdravotními problémy v důsledku vážného onemocnění, byla na místo přivolána záchranka, jež nemocného muže převzala do své péče.

Volně pobíhající pes menšího vzrůstu strážníkům utekl

Před 14. hodinou byli strážníci přivoláni do Malecké a následně do Moravské ulice, kde žena zaregistrovala volně pobíhajícího psa menšího vzrůstu a bílé barvy. Hlídka se po příjezdu pokusila zvíře odchytnout. To se však nezdařilo a pes následně utekl neznámo kam.

Bezdomovec nadýchal skoro čtyři promile alkoholu

Ve 14.24 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v informační kanceláři na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády se nachází silně opilý bezdomovec. Protože strážníci muže shledali neschopného samostatné chůze, podrobili jej orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou mu naměřili hodnotu 3,88 promile alkoholu. Po tomto zjištění byl dotyčný převezen k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl následně dopraven a předán personálu stanice.

Špatně zaparkované auto bránilo v průjezdu do dvora

Minutu před 15. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde před jedním z domů parkoval přímo ve vjezdu do dvora cizí automobil, jenž bránil obyvatelům v průjezdu. Hlídka provedeným šetřením zjistila kontakt na dceru majitelky tohoto vozidla, kterou kontaktovala, a ta následně vyrozuměla svoji matku. Po chvíli se tato žena dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku svůj automobil přeparkovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here