Kam zmizela křesla z parčíku před kinem, na kterých se nedalo odpočívat?

0
865
Řadě občanů se nová podoba parčíku před Městským kinem nezamlouvá a vzpomínají rádi na květinami bohatě osázený kout s malou fontánou uprostřed. Stejně tak nepochopili patrně estetickou funkci velkých kovových křesel, které odsud v tichosti zmizely. Jediným zpestřením místa jsou tak paradoxně barevné kontejnery na komunální odpad. Foto: Roman Zahrádka

Vcelku vzrušená debata se vedla při posledním setkání starosty města Františka Pilného (nezávislý za ANO 2011) s občany u oválného stolu v Muzeu na téma kontroverzního futuristického parčíku u Městského kina, který zde nechala instalovat minulá radniční reprezentace. Přítomné především zajímalo, kam odsud zmizela nepraktická kovová křesla. Nikdo z vedení radnice na to ale neuměl odpovědět.

„Když jsem chtěl slézt, musel jsem padnout na všechny čtyři,“ říká Herbst

Rozpravu na dané téma otevřel pořadatel těchto setkání, zastupitel Richard Herbst (nezávislý za ANO 2011), který se přiznal, že si už dříve vyzkoušel praktickou stránku uvedených křesel. „Když jsem chtěl slézt, musel jsem nejprve padnout na všechny čtyři, aby se mi to vůbec podařilo,“ popsal svůj zážitek Herbst a dodal, že se při jejich instalaci nemyslelo na lidi. „Křesla byla umístěna na hraně parčíku a těsně okolo přitom projíždí auta a bicykly. Stačilo málo a mohlo tu snadno dojít ke zranění,“ pokračoval Herbst.

„Proč se vyhazují peníze?“ ptá se městský zastupitel

Většina přítomných občanů vzápětí zavzpomínala na původní podobu parčíku bohatě osázeného květinami a uprostřed s vodním prvkem, na který byla radost pohledět. Malá fontána odsud mezitím zmizela a město nechalo plochu zatravnit, vysázelo zde luční traviny a nainstalovat již zmíněná křesla. Bývalý městský architekt Karel Thér už dříve prohlásil, že sem tyto prvky nepatří. „Křesla odsud někdo vybouchal a odvezl je snad někam do mateřské školy. Zajímalo by mě, proč se vyhazují tímto způsobem peníze,“ nechal Richard Herbst otevřenou rozpravu k parčíku před kinem. Uvidíme tedy, zda se do příštího setkání starosty města s občany podaří zjistit, kdo je zodpovědný za nepovedenou podobu parčíku, na kolik přišel a kdo a proč tady nechal demontovat vysmívaná křesla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here