V památkově chráněném areálu v Heřmanově Městci byl za bílého dne zadržen zloděj okapů

0
764
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 29. ledna krátce po obědě dopadla hlídka strážníků Městské policie v Heřmanově Městci podezřelého muže, který se po urputném boji s okapy snažil strážníkům uniknout. Na jeho jednání upozornila všímavá úřednice, která strážníky zavolala.

Muž překonal metr a půl vysoké oplocení

„Při vstupu do areálu památkového objektu překonal 150 centimetrů vysoké oplocení a na pozemku měl utrhnout a poškodit dva svody dešťové vody. Stejná cesta dotyčného z areálu vedla i ven, ale na plot už vylézt nestihl. Před půl druhou odpoledne ho totiž na místě zadrželi strážníci, kteří ho předali kolegům z Obvodního oddělení Policie ČR Heřmanův Městec,“ říká mluvčí republikové policie v Chrudimi Renata Štěpánková.

Zloděj musel nejprve střízlivět, než byl schopen výpovědi

Po provedené lustraci vyšlo podle ní najevo, že byl 34letý muž za obdobnou majetkovou trestnou činnost už odsouzen a čeká ho nástup do výkonu trestu odnětí svobody. Vniknutím na soukromý pozemek a sejmutím dvou okapových svodů způsobil škodu vyčíslenou prozatím na 5800 korun. V jeho jednání spatřují nyní policisté podezření z trestného činu krádeže ve 2. odstavci. „Proč se tohoto činu dopustil, nevysvětlil, viníkem mohl ale být alkohol. Dechová zkouška totiž byla pozitivní s výsledkem 1,67 promile. Skončil proto v policejní cele a teprve až po vystřízlivění byl schopen podat vysvětlení. Ke všemu se přiznal. Za krádež okapů mu teď hrozí až tříleté vězení,“ uzavírá mluvčí Štěpánková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here