Odtahovka odstranila před vlakovým nádražím auto, které působilo značné komplikace v dopravě

0
386
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 4. února v 7.08 hodin kontaktoval strážníky pracovník Českých drah s tím, že před budovou vlakového nádraží v ulici Čs. armády parkují automobily v zákazu zastavení, čímž znemožnily otáčení autobusům a způsobily tak značné komplikace v dopravě. Strážníci na místě zaregistrovali dvě nesprávně stojící vozidla. K jednomu z nich se po chvíli dostavil řidič a po vyřešení dopravního přestupku s automobilem odjel. Protože majitele druhého auta se hlídce nepodařilo kontaktovat, byla přivolána odtahová služba. Ta následně automobil z komunikace odstranila.

Obsazené místo pro invalidu v Husově ulici

Před devátou ráno byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde vyhrazené parkovací místo pro konkrétní vozidlo invalidy neoprávněně obsadil cizí automobil. Protože ani majitele tohoto nesprávně zaparkovaného vozidla se hlídce nepodařilo kontaktovat, byla na jeho automobil po domluvě s oznamovatelkou umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Strážníci hledali před poštou uhynulého holuba

V 10.10 hodin volala na linku 156 žena s tím, že si na Resselově náměstí před budovou městského úřadu všimla uhynulého holuba. Hlídka však na místě ani nikde v okolí ptáka nenašla.

Upozornění na prodejce energií v Cereghettiho ulici

V 11.39 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Cereghettiho ulice, kde obyvatele řadového domu kontaktoval podomní prodejce. Hlídka v dotyčném z Hradce Králové zjistila zaměstnance energetické společnosti, jenž tyto dlouholeté odběratele navštívil po předchozí telefonické domluvě s příslušným pracovníkem firmy a na základě jejich souhlasu. Protiprávní jednání tedy hlídka neshledala.

Sedm aut Na Větrníku znemožňovalo zimní údržbu

Několik minut před 18. hodinou obdrželi strážníci anonymní telefonické oznámení o automobilech parkujících na chodníku u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku, čímž komplikovaly provedení zimní údržby v okolí budovy. Hlídka proto na sedm takto zaparkovaných vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Mladý muž ležel na lavičce před městským úřadem

Ve 20.05 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že ve Slatiňanech před budovou městského úřadu leží na lavičce neznámý muž. Hlídka po příjezdu mladého muže z Chrudimi poučila a ten následně odešel pryč.

Bezdomovec odmítal odejít ze schodů domu ve Filištínské ulici

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, kde na schodech jednoho z domů seděl podnapilý bezdomovec, jenž odmítal odejít. Hlídka podrobila muže orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou mu byla naměřena hodnota 2,04 promile. Dotyčný byl poté dopraven do nemocnice k vyšetření, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl následně přepraven a předán do péče personálu stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here