Spolek, který zaštiťuje festival Zlatá Pecka, není zaregistrován a město s ním nemůže uzavřít smlouvu. Má na to už jen pět dní

0
797

Do konce tohoto pracovního týdne, konkrétně do 15. února, bude rozhodnuto, zda se v Chrudimi uskuteční či neuskuteční další ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim, jehož hlavní protagonistkou je operní pěvkyně Dagmar Pecková. Vyplynulo to ze setkání starosty města Františka Pilného (nezávislý za ANO 2011) s občany v chrudimském Muzeu, kde zástupci radnice deklarovali svoji připravenost se na festivalu finančně podílet a vyhovět i v případě bezplatných pronájmů městských prostor, které organizátoři požadují. Jedinou překážku zatím tvoří Spolek Zlatá Pecka, který starostu Pilného kontaktoval s návrhem organizace a financování letošního ročníku festivalu. Za spolek, který není zatím nikde zaregistrován, vystupují Martina Straková z pražské společnosti Camerata a Petr Drahoš ze Škrovádu.

Pokud nestihneme smlouvu uzavřít, festival v Chrudimi nebude, řekl starosta

„Je tu jedna podstatná věc – Spolek Zlatá Pecka není nikde registrován a město nemůže s takovým subjektem uzavírat žádnou smlouvu, ani financovat jeho aktivity. Údajně by ale mělo dojít k registraci spolku co nejdříve. Proto jsme se rozhodli ještě chvíli počkat. Nemůžeme však s ohledem na časovou tíseň čekat do nekonečna a stanovili jsme tudíž jako poslední možné datum k uzavření smlouvy 15. únor. Pokud bychom nestihli smlouvu v tomto termínu uzavřít, festival se v Chrudimi letos konat nebude,“ uvedl starosta s tím, že už nyní je vcelku pozdě, pokud jde o předprodej vstupenek a propagaci festivalu.

Zlatá Pecka se má překvapivě konat i jinde než ve městě

Přítomné vzápetí překvapil program chystaného třetího ročníku festivalu Zlatá Pecka, který se v době od 25. srpna do 2. září má konat nejen v Chrudimi, ale také v Pardubicích, Heřmanově Městci a Holicích a počítá celkem s dvanácti akcemi za předpokladu, že na ně Chrudim poskytne stejně vysokou částku jako v loňském roce – tedy půl milionu korun, kdy se vše odehrávalo výhradně v Chrudimi a Medlešicích. Tématicky má být přitom letošní ročník věnován dílu Antonína Dvořáka a jeho opera Rusalka by se měla odehrát v Klášterních zahradách, pokud ovšem dojde k dohodě s městem.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here