Strážníci i členové záchranky se zajímali o zdravotní stav muže, který přebývá u nádraží v automobilu

0
487
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 6. února v 8.27 hodin se na strážníky obrátila žena, která uvedla, že má obavu o zdraví svého bratra, který přebývá ve vozidle zaparkovaném u vlakového nádraží. Strážníci za přítomnosti oznamovatelky na místě zjistili, že v zapůjčeném vozidle přebývají ve špatných hygienických podmínkách dva muži. Pro posouzení zdravotního stavu uvedeného muže byla na místo přivolána zdravotnická služba. Její lékař po vyšetření konstatoval, že muž není ve stavu, kdy by byl ohrožen jeho život a jeho převoz do nemocnice není nutný. K události byla dále přivolána pracovnice Odboru sociálních věcí MěÚ Chrudim, která muže poučila o možnostech řešení situace. Nabízené možnosti muž ale odmítl. Následně odsud hlídka odjela.

Nález peněženky s platební kartou v Penny marketu

Okolo půl sedmé večer převzali strážníci v prodejně Penny Market ve Václavské ulici nalezenou peněženku s platebními kartami. Nález byl následně hlídkou na služebně zadokumentován a uložen do oddělení ztrát a nálezů.

Chtěl se někdo dostat na střechu školy Na Valech?

Po 20. hodině prověřovali strážníci oznámení, že v ulici Na Valech neznámá osoba přesunula popelnici k budově základní školy, a to do míst, kde se nachází žebřík na střechu školy. Muž se tedy obával, zda někdo nechtěl přes popelnici vylézt na žebřík a následně na střechu budovy. Provedenou kontrolou nebyl však žádný pohyb osob na budově ani v okolí školy zjištěn. Oznamovatel uvedl, že popelnici na místo vrátí sám. Poznatek o události byl následně předán řediteli základní školy.

Řidič, který zablokoval vjezd do garáže, dostal pokutu

O hodinu později řešili strážníci oznámení o parkujícím vozidle, které v sídlišti Na Větrníku blokovalo výjezd z garáže. Provedenou lustrací byla zjištěna totožnost majitele uvedeného vozidla, v místě bydliště nebyl však zastižen. Posléze se jej podařilo kontaktovat telefonicky. Muž se dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty.

Host restaurace trval na rozepsání položek na účtence

Ve čtyři ráno se na strážníky obrátila obsluha jedné z chrudimských restaurací a žádala příjezd hlídky, neboť měla v provozovně problém s hosty, kteří nechtěli zaplatit útratu. Hlídka na místě zjistila, že při placení došlo v restauraci ke sporu ohledně textu uvedeného na účtence. Muž hlídce sdělil, že útratu zaplatí, ale požaduje doklad, na kterém budou uvedeny jednotlivé položky, nikoli jen souhrnná částka k zaplacení. Na místo se následně dostavil i majitel restaurace, který se s mužem domluvil na dalším postupu.

Pomočený muž se marně pokoušel dostat do čekárny

Před půl pátou ráno zasahovala hlídka strážníků na vlakovém nádraží, kde se chtěl dostat do čekárny muž, který byl pomočený a z čekárny byl vykázán již ve večerních hodinách. Muž ze Slatiňan hlídce sdělil, že v okolí nádraží ztratil tašku s osobními věcmi, kterou se pokusí nalézt a poté odjede domů. Místo následně opustil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here