Filmový klub pozve diváky na komorní drama Bistro Ramen

0
654

Ve čtvrtek 21. února promítne filmový klub v Městském kině Chrudim komorní drama Bistro Ramen. Začátek projekce je ve 20 hodin. Členové klubu zaplatí za lístek 70 a ostatní návštěvníci 110 korun.

Inspirativní podívaná pro gurmány života

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonskou polévku ramen. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se na dalekou cestu do Singapuru. V městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinné záhady. Zjistí, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat příkoří. A že láska prochází ramenem.

Japonsko-singapurský film oplývá lehkou melancholií a jemně kořeněným humorem. A také napětím, jehož příčinou jsou dávné válečné křivdy a neschopnost přijmout kvůli nim cizí národ a jeho kulturu. Divácky vstřícný, ale nepodbízivý snímek v závěru nabídne jednoznačnou odpověď na otázku, co je nejdůležitější přísadou jídla i našeho života.

Potěšení pro duši i poškádlení chuťových pohárků

Jan Noháč z distribuční firmy Aerofilms novinářům prozradil, že tenhle film ho dostal do problémů. „Jednak mě na několika místech nevhodně dojal, což jsem před kolegy obtížně maskoval různým vrcením, protahováním a odkašláváním. Za druhé u mě vyvolal tak nezvladatelnou chuť na ramen, že jsem utekl z festivalového areálu na Berlinale, stál hodinu ve frontě na stůl v jedné vyhlášené japonské restauraci a zmeškal další projekci. Pokud ale máte čas a nevadí vám emoce (a sbíhající se sliny), nezbývá než snímek doporučit. Bistro Ramen je totiž jeden z nejvíc feel-good filmových zážitků sezóny.“

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here