V Chrudimi se mimo jiné rozhodovalo o grantech kraje do zdejšího školství

0
1329
Snímek z jednání výboru Zastupitelstva Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a zahraniční vztahy v Chrudimi. Foto: Vladimír Krátký ml.

Výbor Zastupitelstva Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a zahraniční vztahy projednával na svém výjezdním zasedání v chrudimské pizzerii Pod letištěm několik bodů, které doporučil ke schválení krajským zastupitelům. Dva z nich se přitom týkaly školství.

Peníze mají žákům a studentům pomoci přizpůsobit se páté průmyslové revoluci

„Doporučili jsme ke schválení tzv. globální granty školám v Pardubickém kraji, které mají žákům a studentům pomoci, aby mohli být s dosaženým vzděláním konkurenceschopní na současném trhu práce. To znamená, že jsou tyto granty určeny na pořízení odpovídajícího vybavení, jež zdejším žákům umožní lépe se přizpůsobit podmínkám tzv. páté průmyslové revoluce, která je spojena s větší automatizací a robotizací výroby,“ říká hostitel jednání a člen uvedeného výboru Vladimír Krátký (KSČM).

Výbor doporučil pomoc školám v Zakarpatské oblasti

Druhý bod, týkající se školství, byl zaměřen na pomoc Ukrajině, konkrétně na školství v Zakarpatské oblasti, která bývala za první republiky součástí tehdejšího Československého státu, kde i v současnosti žije spousta našich krajanů. „Tamní školy nemají peníze na svůj provoz, proto jsme je doporučili zastupitelům finančně podpořit,“ dodává Krátký s tím, že spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou má dlouhodobější ráz. A proč se výjezdní zasedání konalo právě v Chrudimi? „Takřka každé naše zasedání je výjezdní. Předtím jsme se sešli například v Moravské Třebové a nyní máme před sebou jednání v Heřmanicích na Ústeckoorlicku, kam nás pozval předseda našeho výboru a heřmanický starosta Pavel Eliáš. Mám za to, že se členům výboru u nás v Chrudimi líbilo. Třeba i proto, že obdrželi upomínkové předměty s chrudimskými motivy, které jim rozdal další zdejší člen výboru Jiří Lesák (ANO 2011),“ uzavírá Vladimír Krátký.

Foto: Vladimír Krátký ml.
Místo konání zasedání krajského výboru v chrudimské pizzerii Pod letištěm. Foto: Vladimír Krátký ml.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here