Vatikán varuje před jógou a Harry Potterem. Kvůli posednutí démonem

0
606
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu. Foto: Pixabay.com

Otec Cesare Truqui, vrchní exorcista z Vatikánu, vyslovil své zavržení fantasy novel a jógy. Důvod? Dle jeho názoru obojí může vést k posednutí démonem.

Dle Truquie je zde spojitost mezi prudkým nárůstem popularity jógy a fantasy novel a přímo úměrným vzestupem nahlášených posednutí po celém světě. Řada moderních seriálů i filmů glorifikuje „démonická stvoření“, jako jsou upíři, zombie či čarodějové. To údajně vede diváky k činnostem, které nějakým způsobem zahrnují i satanské bytosti.

Úspěšné televizní hity jako True Blood nebo Vampire Diaries často ukazují tato stvoření jako krásné, lidské bytosti se žádoucími vlastnostmi, a dokonce superschopnostmi. To má diváka nepřímo navádět k okultismu. Otec Cesare řekl, že viděl několik jednotlivců mluvících neznámým jazykem a projevujících neobyčejnou sílu neboli dva význačné symptomy posednutí zlým duchem.

S jógou je prý docela jiný problém. Pochází totiž z pradávného uctívání hinduistických bohů a její různé pózy slouží jako skládání úcty bohům. Někteří zanícení křesťané z toho vyvodili, že je praktika nejenom neslučitelná s jejich vlastní vírou, nýbrž může způsobit posednutí.

Jóga pro většinu lidí znamená sice spirituální, ale také tělesnou záležitost, přinášející jak mír na duchu, tak cvičení pro tělo, jenže zanícený otec Truqui nesouhlasí – dle jeho názoru to „vede ke zlu, stejně jako čtení Harryho Pottera“. Vatikán kvůli tomu musel navýšit počet exorcistů o šest, tedy na celkových dvanáct, aby se vyrovnal s nárůstem žádostí o exorcismus.

Přeložil: Jan Petrák
Zdroj: http://www.prophecy.news/2016-03-01-top-vatican-official-warns-against-the-evils-of-yoga-harry-potter.html

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here