Držitel několika světových i domácích rekordů v pojídání čehokoliv Jaroslav Němec exceloval i na Monaku

0
776
Vítěz Jaroslav Němec z Bystrého. Foto: Restaurace Monaco

Soutěž v pojídání malých sladkých kynutých knedlíků ve výletní restauraci Monaco vyhrál známý jedlík a držitel mnoha rekordů Jaroslav Němec z Bystrého, který mezi deseti přihlášenými borci neměl konkurenci. Dokázal totiž za 10 minut sníst bez zapíjení 30 knedlíků. Každý přitom vážil zhruba 50 až 60 gramů, takže jich dohromady spořádal asi půldruhého kilogramu. „Škoda, že jsem se o soutěži dozvěděl až odpoledne, snědl bych asi víc. Byl jsem totiž těsně po obědě,“ poznamenal s úsměvem vítěz soutěže.

Jíte rád a rychle od malička?

Od malička ne, měl jsem totiž jeden čas přímo odpor k jídlu, protože nás k němu tenkrát ve školce nutili, tedy spíš jedna paní kuchařka. Potom se to časem zlomilo a teď sním všechno.

Co považujete za svůj osobní rekord?

Těch mám hned několik. Nedávno jsem byl na akci Extréme food festival v Olomouci, kde byla soutěž v pojídání nejsmradlavějšího jídla na světě, zvaného Surströmming – jde o fermentovaný sleď z Baltského moře. Jedná se v podstatě o kvašenou rybu slané chuti a velmi silného zápachu. Jako jediný jsem to snědl celé a vyhrál první místo. Dále jsem byl v Show Jana Krause, kde jsem udělal světový rekord v pojídání natvrdo uvařených vajec. Za dvě minuty jsem pozřel 24 a půl vejce. A to mi ještě pan Kraus svázal ruce.

Kdy vám bylo při soutěžení nejhůř?

Asi u toho nejsmradlavějšího jídla a v soutěži v pojídání čtyř litrů horké krupicové kaše. Bylo velké horko a jedlo se venku na sluníčku.

Kolik soutěží ročně stihnete?

Loni přes čtyřicet soutěží, plus účinkování v televizi. Stihl bych i více, někdy jsou ale soutěže třeba v jeden den na třech místech, a to se opravdu stihnout nedá. Jednou se mi však podařilo vyhrát tři soutěže v jediný den, ale byly kousek od sebe.

Vaříte?

Ano, vařím rád, jsem totiž vyučený kuchař a vaření mě baví. Vyhrál jsem dokonce i soutěž o nej bábovku, nej štrůdl a nej sekanou.

Děkuji za rozhovor.

Některé rekordy maxijedlíka Jaroslava Němce:

V redakci Blesku zopakoval slavný filmový souboj Vladimíra Menšíka s bernardýnem Bohoušem. Zvládl s nadhledem celé menu o 11 chodech, kterým slavný herec umořil nešťastné zvíře i s jeho majitelem.

* světový rekord – natvrdo vařené vejce – 24,5 za dvě minuty v Show Jana Krause
* bramboráky – 1 kg za 4 minuty a 20 sekund
* jitrnice – 13 a půl za deset minut
* špagety s tomatovou omáčkou a se špekem – 500 gramů za 1 minutu a 44 vteřin
* švestkové knedlíky – 35 za čtyři minuty a čtrnáct vteřin
* steaky – 888 gramů za pět minut
* šišky s mákem – 29 ks a půl za pět minut
* zabíjačka – 12 chodů za 34 minut
* půl kila tlačenky – 79 vteřin
* 1 kg prejtu – 69 vteřin

Zleva provozovatel restaurace Lukáš Zeman a vítěz soutěže Jaroslav Němec. Foto: Restaurace Monaco
Pro některé soutěžící to byla vážně dřina. Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco
Foto: Restaurace Monaco

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here