Cílem je záchrana, zaznělo na tiskové konferenci MFK Chrudim

0
1172

Tiskové konference před začátkem jarní části Fortuna: Národní ligy se v press centru Městského fotbalového stadionu Za Vodojemem se společně s předsedou klubu Tomášem Linhartem a trenérem Pavlem Jirouskem zúčastnily dvě zimní posily – Ondřej Vencl a Milan Ujec.

K nápravě učinili v chrudimském týmu potřebné kroky

Chrudimští fotbalisté nasbírali za podzimních šestnáct zápasů čtrnáct bodů, jejich pozice na prvním nesestupovém místě není komfortní. A k nápravě učinili v chrudimském týmu potřebné kroky. Pět zimních posil má přinést především potřebné zkušenosti. „Hráči, kteří tým doplnili, by se neměli rozklepat. Mentálně jsme zaostávali, proto jsme se poohlíželi právě po zkušenějších,“ vysvětloval trenér Pavel Jirousek.

Jeho mužstvo před jarní částí doplnilo pět nových tváří, mezi kterými je například bývalý útočník Dynama České Budějovice Milan Ujec či Ondřej Vencl, který poslední roky strávil ve slovenské Nitře či rakouském Hornu. „Těším se na novou šanci. Mám opět motivaci v kariéře něco dokázat a doufám, že budu pro chrudimský tým velmi přínosný,“ přeje si Ujec, který v posledním přípravném utkání proti Sokolovu dvěma trefami otočil skóre ve prospěch Chrudimi.

Dojem kazí jen nevydařené duely s týmy z nižších soutěží

I na jeho bedrech bude ležet cíl pro jaro – záchrana. „Po sportovní stránce jsme v prvním pololetí nepropadli, spokojenost by byla, kdybychom měli o několik bodů více. Jasným cílem je udržet F:NL i pro další soutěžní ročník v Chrudimi,“ jednoznačně proklamoval předseda klubu Tomáš Linhart.

V přípravném období dokázali chrudimští fotbalisté obsadit ve své skupině zimní Tipsport ligy druhé místo za favorizovaným Jabloncem, proti dvěma druholigovým soupeřům vždy vyhráli. Dojem kazí jen nevydařené duely s týmy z nižších soutěží. „Jestli byla příprava dobrá nebo špatná, to ukáže až sezona,“ má jasno Jirousek. „Bohužel jsme trénovali na katastrofální umělé trávě, kvůli čemuž jsme měli řadu problémů se zraněními. Teď je ale kádr kompletní,“ dodal s pozitivním nádechem.

Jarní část F:NL startuje pro Chrudim domácím soubojem se Zbrojovkou Brno, o čtrnáct dní později přijde na řadu východočeské derby s Pardubicemi.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here