Vyprávění o Gruzii a Kavkazu v hlineckém Multifunkčním centru

0
754

V kinosále Multifunkčního centra Hlinsko se ve středu 6. března uskuteční přednáška „Gruzie – na kole do nejtěžších kopců a zapadlých koutů Kavkazu“. O zemi dechberoucích hor bude od 18 hodin vyprávět šumperský cestovatel Radomír Čížek. Vstupenky za pouhých 60 korun lze pořídit ve zmíněném centru nebo online na odkazu http://www.mfc-hlinsko.cz/kino.

Malebná země, kde se leckde zastavil čas

Radomír Čížek odletěl v červenci 2017 na měsíční výpravu na kole po Gruzii. Cílem jeho putování, jehož první část absolvoval s parťákem Danem a během něhož našlapal zhruba 2300 kilometrů, bylo zdolat nejvyšší horská sedla a nahlédnout do každodenního života obyčejných lidí žijících v nejodlehlejších oblastech této země. Projížděl pod zasněženými pětitisícovkami, vyprahlými kaňony, pustou stepí, rozlehlými náhorními plošinami a desítkami malebných vesniček, kde se mnohdy zastavil čas před sto lety. Každý den přitom cykloturista Čížek potkával milé a pohostinné lidi, kteří se s ním dávali do řeči, dělili o jídlo, zvali k sobě domů, a neustále dokazovali, že ani v prostých životních podmínkách není důvod ztrácet úsměv na tváři.

Řeč však nebude jen o krásách přírody a zajímavých setkáních, ale také o tom, jak snadno se může vysněná cesta změnit v noční můru. A rovněž o tom, že i sebelépe naplánovaná trasa je k ničemu, když vás pronásleduje nepřízeň osudu.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: dikobrasson
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here