Kritika středoškolské učitelky a průzkum mezi studenty přiměly Chrudim k zavedení dvou tanečních kurzů

0
1022
Foto: Pixabay.com

Po vystoupení středoškolské učitelky Mariky Komárkové na posledním městském zastupitelstvu, kde si stěžovala na dosavadní praxi Chrudimské besedy při pořádání tanečních kurzů v Chrudimi, se daly věci rychle do pohybu. Učitelce totiž vadí, že byl opět vypsán pouze jeden taneční kurz, přestože poptávka mladých lidí převyšuje dlouhodobě nabídku příspěvkové organizace města. To se ale za necelý týden změnilo. Do věci se osobně vložil starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011) a už po tomto víkendu je jasné, že kurzy budou nakonec dva.

Průzkum odhalil nedostatečný prostor pro přihlášky

„Převis zájemců trvá několik let po sobě a rodiče jsou často nuceni přihlásit svoje děti jinam. Studentů přitom stále přibývá. Provedla jsem si tedy průzkum v Obchodní akademii Chrudim a na Gymnáziu Josefa Ressela, kterého se zúčastnilo celkem 59 respondentů. Vyplývá z něho, že podle 70 procent zúčastněných byl až doposud prostor pro přihlášení do tanečních v Chrudimi nedostatečný,“ uvedla během veřejné schůze středoškolská učitelka. Jak dodala, další velkou chybou Chrudimské besedy bylo, že nezveřejňovala na svém webu cenu tanečních. „Umíte se vžít do situace rodičů, kteří mají s nástupem svých dětí na střední školu spojeny nemalé finanční výdaje? Jak se asi musí cítit, když se jim podaří s velkým štěstím přihlásit svoje dítě do tanečních a pak najednou zjistí, že musí bezodkladně zaplatit 2600 korun, a když na to hned nemají, že je jejich dítě vyřazeno?“ ptala se důrazně učitelka zastupitelů. Podle ní je třeba tuto praxi změnit, zavést na webu Chrudimské besedy dotazník spokojenosti, aby bylo možné jako jinde si ověřit zájem o služby příspěvkové organizace města a současně také spokojenost občanů s těmito službami.

Bude tentokrát možné si vybrat ze dvou tanečních mistrů

Podle Komárkové se město zavedením pouze jednoho kurzu připravuje o peníze. Při počtu 160 tanečníků (80 párů) a po odečtení nákladů na taneční mistry a orchestr má jít podle ní o ušlý zisk zhruba ve výši 100 000 Kč. Chrudimská beseda se přitom v minulosti pokoušela narychlo vypsat druhý kurz tanečních, ale nenaplnil se. „To proto, že rodiče mezitím přihlásili svoje děti jinam a ostatní ztratili zájem,“ přesvědčovala zastupitele učitelka Komárková. Její slova padla vzápětí na úrodnou půdu. Ihned po skončení veřejného zasedání začali totiž s učitelkou jednat jak starosta František Pilný, tak i radní zodpovědný ve městě za kulturu Jan Axmann (nezávislý za ANO 2011). A výsledek? Kurzy budou nakonec dva – jeden z nich povede Aleš Novák (Taneční škola Besta) a druhý Martin Dytrt (MD Dance studio). On-line prodej začne v pondělí 4. března v 18 hodin na www.chrudimsobe.cz. Doprodej kurzů pak proběhne ve čtvrtek 7. března od 14 hodin v pokladně Divadla Karla Pippicha. Kurzovné činí 2400 Kč. Gardenky se začnou prodávat on-line v pondělí 3. června. Na slavnostní zahájení kurzů ve Velkém sále Muzea se lze těšit v pátek 6. září. Na zájemce čeká přitom 13 tanečních lekcí, z toho tři prodloužené včetně věnečku.

Podrobnější informace k tanečním kurzům 2019 naleznete na následujícím odkazu:

http://www.chrudimsobe.cz/2019-03-04-tanecni-kurz-pro-mladez-2019

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here